м. Хмельницький, ТОЦ "ДОМІНАНТ" Вул. Соборна 12, оф. 30
+380676998791 +380981050557 +380985594300
insta fb
м. Кам'янець-Подільський, пр.Грушевського, 46, каб. 415
+380678102020
ТИП

Україна

+ 1
ВИЇЗД З

Кам'янець-Подільський, Хмельницький

ПОРА РОКУ

Весна, Літо, Осінь

700 грн.

Печера Оптимістична

Печера Оптимістична - це чудо природи, підземний скарб, справжня перлина спелеосвіту, містичний підземний лабіринт, досі ще повністю недосліджена частинка нашої планети.

Сюди треба приїжджати для того, щоб, забувши про все на світі, стояти, мовчати і дивитися. Наповнювати зіниці і думки невимовною природною гармонією. Зелена лінія лісу губиться десь за небокраєм. Внизу – казковий каньйон річки Серет. Здається, цю красу неможливо охопити поглядом, навіть якщо милуватимешся нею годинами. Щомиті в око впадає новий чарівний куточок, якого не було видно раніше.

Дати виїздів

21.04, 18.05/2024

Виїзд з Хмельницького

о 7.00 год виїзд від Будинку побуту (вул. Кам'янецька, 2)

Виїзд з Кам'янця-Подільського (вартість 350грн)

9.00 виїзд з Проспекту Грушевського 46 (“Карандаш”)

Подорож з дітьми

до 3р. без окремого місця - безкоштовно, до 10р. знижка -10% від вартості туру

Подорож з домашніми тваринами

заборонено

Подорож автобусами, бусами та мінівенами

Транспорт підбирається агенцією по мірі комплектації групи

У вартість туру включено

проїзд за визначеним програмою маршрутом

страхування в дорозі

супровід керівника групи

У вартість туру не включено

харчування

вхідні та екскурсійні

власні витрати

ПРОГРАМА ТУРУ

Докладніше ПРОГРАМА ТУРУ натискайте ''+'' .

Кожні 2-3 години санітарні зупинки та зупинка на сніданок у спеціально відведених місцях. *В програмі час вказаний орієнтовний. Уточнення часу проводить керівник групи.

Опис - Відвідини замку в Скалі Подільській - оглядовий майданчик на каньйон р. Нічлава - Печера Оптимістична.

Поради на день: На сніданок взяти з собою перекус або в придорожньому кафе. Зручний одяг та взуття, за бажанням спецодяг.

9.30 – 10.00 - огляд замку у Скалі Подільській - дуже красиве місце над річкою Збруч.

Мальовниче місце, яке на 100% підходить для гарних фото чи просто відпочинку. Залишки фортеці і барокового палацу з білокам’яним оздобленням. Від замку залишилась майже повністю збережена чотириярусна порохова вежа і половина оборонних мурів. А від палацу – кілька стін, одна з яких – фасадна. Легенда. Кажуть, що під пороховою вежею знаходиться кілька підземних ходів. Деякі з них ведуть аж до Кам’янця-Подільського. Місцеві жителі використовували їх для втечі від загарбників. Спростувати чи підтвердити ці дані неможливо, бо підземелля вежі засипані землею.

10.00-10.20 - Сніданок з своїми продуктами в придорожньому кафе чи на заправці.

11.00 - 11.30 - Краєвид над неймовірно гарним каньйоном річки Нічлави у Висічці на Замковій горі, а також залишки двох веж.

Замок у селі Висічка Тернопільської області – пам'ятка архітектури XVII століття. Загалом, Борщівський район дуже багатий на пам'ятки. Поблизу Висічки лежать і районний центр Борщів з великим краєзнавчим музеєм, і надзвичайно цікаві стародавні Більче-Золоте і Кривче (тут теж є замок). Історія не зберегла для нас імен будівничих, перших власників і навіть дати побудови фортеці у Висічці. Частина вчених схиляються до думки, що замок збудований все-таки у XVII столітті як і більшість замків цього краю для захисту від нападів татар і турків. Твердиня збудована на високому пагорбі і з трьох сторін має природний захист: стрімке урвище. З півдня і заходу гору омиває річка Драпака, притока річки Нічлави, що становить додаткову перепону. Замок був практично неприступним із західної, східної і південної сторони. Найбільш уразливою в плані захисту була північна сторона фортеці, тому для її додаткової оборони вирито глибокий рів і насипано земляний вал. Борщівський район - місце розташування найдовших в Україні та найвідоміших (поряд із Кримськими) печер. Це такі підземні порожнини, як печера Оптимістична (поблизу с.Королівка, загальна довжина розвіданих ходів - майже 250км), печера Озерна (130км, поблизу с.Стрілківці, два кілометри від Висічки), а також дещо коротші печера Кришталева (у с.Кривче, 23км) та печера Вертеба (за 1 км від Більче-Золотого, загальна довжина відомих ходів - біля 9км). Останні дві печери мають екскурсійні маршрути, електричне освітлення і пристосовані для масового відвідування без спеціального спорядження.

11.30 - Прибуття на спелеобазу, підготовка.

12.00 – 16.00 - Відвідання печери Оптимістична - містичний підземний лабіринт.

Печера Оптимістична утворилася внаслідок розчинення підземними водами гіпсів неогенового віку (14 млн. р.).Вона являє собою складний за будовою горизонтальний площинний лабіринт гротів, ходів і галерей різної форми і розміру, закладений у 20-метровому пласті темно-бурого (у верхній частині) і жовтувато-сірого (у нижній частині) гіпсу. У межах лабіринту печери виділяються 10 районів, кожний з яких вирізняється своїми особливостями (структура лабіринтової сітки, морфологія та розмір ходів і галерей). Дно ходів печери вкрите глиною або брилами гіпсу. Місцями, у найбільш низьких ділянках лабіринту, зустрічаються невеликі підземні озера із площею дзеркала води до 10-15 кв. м. Температура повітря в печері постійна протягом усього року: 9,5-10,5°С. Найбільшим скарбом печери Оптимістична є вторинні мінеральні утворення, що протягом десятків тисяч років росли у підземних порожнинах. Це, насамперед, гіпсові кристали різноманітної форми та кольору. Великий інтерес являють собою нещодавно відкриті кальцитові геліктити, унікальні для гіпсових печер. Це білі, жовті, рожеві утворення химерної форми, які нагадують морські анемони, корали. За своїми розмірами та структурою печера «Оптимістична», як і інші гіпсові печери-лабіринти Придністровського Поділля, не мають аналогів в інших регіонах поширення гіпсових порід на Землі. Унікальність та краса печери приваблює туристів-спелеологів та вчених із багатьох країн світу. Пізнавальні екскурсії до печери не складні і будуть цікаві навіть малим дітлахам. Це прекрасний варіант активного сімейного відпочинку. Ви пройдетесь по вхідному району, побачите унікальні глиняні скульптури, побуваєте у першому печерному таборі. Підземний музей в печері Оптимістичній – унікальний. Відвідавши його ви зможете побачити всі утворення гіпсових печер в одному місці. Це альтернативна експозиція, яка стала прикладом для природознавчих та мінералогічних музеїв, так як вдалося представити “експонати”, не руйнуючи цілісність і крихкість підземного світу, без виносу на поверхню печерних утворень і печерної краси.

16.30 - Виїзд додому.

20.00 - Орієнтовно приїзд в м.Хмельницький

Окремо оплочуються екскурсійний збір та вхідні квитки: Вхідний квиток з екскурсією 250 грн*, на прокат можна взяти: комбінезон 80 грн, комплект каска+ліхтар 50 грн, гумові чоботи 40 грн,. *Агенція не несе відповідальності за підняття або зниження вартості вхідних квитків.

    Зателефонуйте нам:
    0676998791 , 0985594300
    , 0981050557 м.Хмельницький
    0678102020 м.Кам’янець-Подільський

    Або напишіть і ми передзвонимо: