м. Хмельницький, ТОЦ "ДОМІНАНТ" Вул. Соборна 12, оф. 30
+380676998791 +380981050557 +380985594300
insta fb
м. Кам'янець-Подільський, пр.Грушевського, 46, каб. 415
+380678102020
ВИЇЗД З

Хмельницький

ПОРА РОКУ

Весна, Літо, Осінь

400 грн.

Прогулянка до палацу Орловських та водоспаду з печерним гротом, оборонна Покровська церква, старовинний костел

Сутківці – ще одне цікаве село з руїнами замку та середньовічною церквою-фортецею. Оборонна Покровська церква, яка є без перебільшення унікальним зразком української середньовічної архітектури. Припускають, що спочатку її побудували як оборонну споруду одночасно із замком ще в XIV ст.

Це - Україна! Костел Святого Йосипа Обручника – старовинна кам’яна будівля, побудована в неоготичному стилі. Знаходиться у селі Підлісний Мукарів на Хмельниччині.
Про це місце ще кажуть "Музика, що застигла в камені".

Маліївці сміливо можна назвати наймальовничішим куточком Поділля. Крім палацу Орловських, з яким по красі, довершеності, витонченості, гармонії не може конкурувати жодна подільська резиденція, в Маліївцях зберігся старовинний парк з двома ставками, фонтанами, стилізованою під замкову вежу водонапірною баштою. Але головна атракція Маліївців – 18-метрова скеля з водоспадом і печерним гротом.

Дати виїздів

28.09/2024

Виїзд з Хмельницького

о 9.00 год виїзд від Будинку побуту (вул. Кам'янецька, 2)

Подорож з дітьми

до 3р. без окремого місця - безкоштовно, до 10р. знижка -10% від вартості туру

Подорож з домашніми тваринами

заборонено

Подорож автобусами, бусами та мінівенами

Транспорт підбирається агенцією по мірі комплектації групи

У вартість туру включено

проїзд за визначеним програмою маршрутом

страхування в дорозі

супровід керівника групи

У вартість туру не включено

харчування

вхідні та екскурсійні

власні витрати

ПРОГРАМА ТУРУ

Докладніше ПРОГРАМА ТУРУ натискайте ''+'' .

Кожні 2-3 години санітарні зупинки та зупинка на сніданок у спеціально відвідених місцях. *В програмі час вказаний орієнтовний. Уточнення часу проводить керівник групи.

Опис - ознайомлення з історією оборонної Покровської церкви - неоготичний костел - прогулянка палацом Орловських - фото та відпочинок біля чарівного водоспаду з печерним гротом

Поради на день: На сніданок та обід взяти з собою перекус. Зручний одяг та взуття.

10.00 - 11.00 - Ознайомлення з історією оборонної Покровської церкви.

Храми й інші сакральні споруди здавна зводили так, щоби в них можна було сховатися у разі збройного нападу. Тож оборонні сакральні споруди не така вже й дивовижа. Проте оборонна церква в селі Сутківці Ярмолинецького району, що на Хмельниччині — унікальна, й аналогів не лише в Україні, але й у решті Європи не має. Тож не дивно, що її світлина ще з початку 1980-х прикрашає шкільні підручники та посібники з історії. Уславилася вона передовсім своїм зовнішнім виглядом. Решта оборонних храмів України – це передовсім сакральні споруди, їх фортифікаційне призначення може визначити хіба що фахівець. Ось, наприклад, костел у Личківцях. Дев'ять із десяти пересічних українців навряд чи побачать у ньому хоч які ознаки оборонної функції. Лише лічені одиниці зауважать, що його вікна підозріло маленькі й підняті на недосяжну висоту, а мури – затовсті для простого храму. У сутківецькій Покровській церкві фортифікаційну споруду впізнає кожен. Її ознаки тут домінують, і лише хрести на банях вказують, що то Дім Божий. Якщо ж говорити про укріплення, то в Європі відоме лише одне, схоже у плані на храм у Сутківцях. Це вежа-донжон у французькому Етампі, де вона є предметом гордощів для тамтешніх міщан і неформальним символом міста. Останнім, хто володів цими землями був Іван Сутковський (Іван Дахнович), надгробок якого й досі можна побачити в церкві, одразу ліворуч біля входу до храму. І тут не обійшлось без цікавих істрій. Добре видно, що нижня частина плити пошкоджена. Як розповів настоятель храму о. Володимир Степанишин, плиту розбили під час останніх реставраційних робіт, коли тут господарювали реставратори та будівельники. Враховуючи, що красти там було нічого, двері вони зазвичай не зачиняли. Скориставшись цим якийсь негідник вирішив поцупити скарби померлого шляхтича, що, як він вважав, мали бути за надмогильним каменем: - Пробив той дядько дірку, та й засунув голову, аби подивитися що там, - розповідає о. Володимир. – Та й застряг! Так і стояв всю ніч навкарачки з головою, яка застрягла у дірці, аж поки будівельники до роботи не вийшли. Ледь його потім видовбали. А за плитою, як виявилося, пуста ніша була.

11.00 -12.00 - переїзд в Підлісний Мукарів.

12.00 – 13.00 - неоготичний костел Йосипа Обручника

13.30 -14.00 - Обід з своїми продуками.

14.00 – 17.00 - екскурсійна прогулянка палацом Орловських - фото та відпочинок біля чарівного водоспаду з печерним гротом

Це місце сміливо можна назвати наймальовничішим куточком Поділля. Крім палацу Орловських, з яким по красі, довершеності, витонченості, гармонії не може конкурувати жодна подільська резиденція, в Маліївцях зберігся старовинний парк з двома ставками, фонтанами, стилізованою під замкову вежу водонапірною баштою. Але головна атракція Маліївців – 18-метрова скеля з водоспадом і печерним гротом. Найдавніша писемна згадка у 1493 році свідчить, що поселення належало шляхтичам Яну і Петру Малейовським, від прізвища яких село і отримало свою назву. У 1785 році у тодішнього власника Юрія Свирського Маліївці придбав коронний надвірний ловчий Ян Онуфрій Орловський, який був фаворитом останнього польського короля Станіслава Августа Понятовського. Орловський перетворює Маліївці на свою постійну резиденцію. У 1788 році він закладає шикарний палац. Палац збудовано прямокутним у плані із блоків місцевого пісковику, які згодом потемніли від часу. Оскільки палац розташовано на косогорі, з парадної (північної) сторони від має два поверхи, а з паркової (південної) – триповерховий. На лівому бічному портику збереглася дата побудови палацу – 1788. На північ над палацу знаходиться ще одна цікава споруда – водонапірна башта, яка забезпечувала мешканців палацу водою. Вежа стилізована під замкову башту, є круглою і має висоту 25 метрів. Завершується вінцем навісних бійниць. На північ від палацу Орловські висадили фруктовий сад, а на південь на терасах було закладено ландшафтний парк площею 17,2 га. На території парку добре збереглося джерело питної води з барельєфом лева та невеликим басейном. Фонтан у басейні і досі працює. Головною цікавинкою парку і усіх Маліївців є самотня скеля висотою у 18 метрів, з якої падає рукотворний водоспад. Верхня печера – носила ім’я Різдва Іоанна Предтечі. Нижня – св. Онуфрія. Там стояла статуя цього святого. Над скелею недалеко є фігура Святого Яна. Невідомо, коли і звідки з’явилася фігура, але можна припустити, що її замовив і подарував монастирю фундатор палацу Ян Онуфрій Орловський. Поруч із фігурою Св. Яна є святе джерело.

17.00 - Виїзд додому

18.30 - Орієнтовно приїзд в м.Хмельницький

Окремо оплочуються екскурсійний збір та вхідні квитки. В церкві добровільна пожертва, екскурсія в с. Маліївці – 65грн (від 14чол), церква і костел - добровільна пожертва. *Агенція не несе відповідальності за підняття або зниження вартості вхідних квиткі.

    Зателефонуйте нам:
    0676998791 , 0985594300
    , 0981050557 м.Хмельницький
    0678102020 м.Кам’янець-Подільський

    Або напишіть і ми передзвонимо: