м. Хмельницький, ТЦ"Ріко", проспект Миру, 69, каб. 203
+38 0676998791 +38 0981050557 +38 0985594300
insta fb
м. Кам'янець-Подільський, пр.Грушевського, 46, каб. 415
+38 0678102020

Гуцульські забави

ТИП ТУРУ

Україна

+ 1
ВИЇЗД З

Кам'янець-Подільський, Хмельницький

СЕЗОН

Весна, Осінь

1650 грн.

Карпати 3 дні ``Гуцульські забави``

У програмі туру ви відвідаєте Сріблясті водоспади – головна визначна пам`ятка села Шешори, яка щороку притягує безліч туристів. Майстер – клас з виготовлення ліжників. А на форельному господарстві навіть затяті нелюбителі риби не встоять перед вишуканим смаком карпатської форел, а запеклі рибалки не захочуть кидати вудочку, поки не впіймають бодай одну царську рибину!

Другого дня на вас чекає відтворення гуцульських забав із запальними танцями та співами. Веселі ігри. Частування. Мольфарські заговори.  Море позитиву, енергії та веселої гуцульської пісні.

Ну і яка ж поїздка до Карпат без Буковелю? Канатно-крісельний підйомник, озеро Молодості, перевернутий будинок, парк динозаврів та безліч цікавих розваг. І звичайно сувенірний ринок в Яремчі, де ви зможете придбати подарунки рідним, близьким та про себе не забудьте!

Виїзд з Хмельницького

о 6.00 год виїзд від Будинку побуту (зупинка Юність)

Виїзд з Кам'янця-Подільського

о 8.00 год виїзд з Проспекту Грушевського 46 (“Карандаш”)

Подорож з дітьми

до 3р. без окремого місця - безкоштовно, до 10р. знижка -10% від вартості туру

Подорож з домашніми тваринами

заборонено

Подорож автобусами, бусами та мінівенами

Транспорт підбирається агенцією по мірі комплектації групи

У вартість туру включено

проїзд за визначеним програмою маршрутом та страхування в дорозі

проживання в готелі 2 ночі

2 вечері, 2 сніданки

супровід керівника групи

У вартість туру не включено

перший сніданок

обіди

вхідні та екскурсійні, супровід інструктора, трансфери

власні витрати

ПРОГРАМА ТУРУ

Докладніше ПРОГРАМА ТУРУ натискайте ''+'' .

В дорозі кожні 2-3 години санітарні зупинки та зупинка на сніданок у спеціально відведених місцях. *В програмі час вказаний орієнтовний. Уточнення часу проводить керівник групи.

День 1 - водоспад Гук с. Шешори - ліжникарство (виготовлення речей з овечої шерсті) - форельне господарство - Поселення. Вечеря.

Поради на день: На сніданок взяти з собою перекус.

8.00 - Сніданок (з своїми продуктами або в придорожньому кафе, заправка)

11.30 - 12.30 - Водоспад Гук с. Шешори.

Сріблясті водоспади – це дивовижне видовище, помилуватися яким може будь-який гість невеликого гуцульського селища. Селище Шешори простягнувся на 9 кілометрів по обидва боки гірської річки Пістинь – правої притоки річки Прут. Води Пістині кристально чисті і теплі, незважаючи на те, що це гірська річка, яка бере свій початок на висоті близько 700 метрів. Але примітні вони не тільки цим. Прокладаючи свій шлях між кам’янистими, скельними берегами і нагромадженнями валунів з піщанику на схилах гори Пасічна, вони утворюють цілий каскад природних водоспадів неповторної краси, який і іменують Сріблястими водоспадами. Щоб побачити цю пам’ятку в Шешори з’їжджаються туристи з усієї країни і навіть з-за кордону – це дійсно унікальна природна картина, один з найпопулярніших у всіх Карпатах водоспадних каскадів.

12.30 -13.00 - Обід в колибі з національною гуцульською кухнею та настоянками

13.30 - 14.30 - Ліжникарство (виготовлення речей з овечої шерсті).

Майстер – клас з виготовлення ліжників. Ліжник — це ткане вовняне покривало з двохсторонньою ворсовою поверхнею. Сировиною для його виготовлення є овеча шерсть, а оскільки гуцули займалися вівчарством, то вироби з вовни, зокрема ліжники були в кожній гуцульській оселі і використовувались для домашнього вжитку. Кожна дівчина з дитинства переймала секрети ліжникарського ремесла, які передаються з покоління в покоління.

15.00 - 16.30 - Форельне господарство (можна самостійно порибалити і зразу ж посмакувати свіжоприготовану форель).

Навіть затяті нелюбителі риби не встоять перед вишуканим смаком карпатської форелі, а запеклі противники рибалки не захочуть кидати вудочку, поки не впіймають бодай одну царську рибину! Форель, або, як називають її місцеві, пструг, – царська риба. Вона належить до родини лососевих, як і горбуша, кета, голець та харіус. Форель дуже вибаглива, водиться тільки в чистих гірських річках. Кращого екологічного індикатора, ніж вона, годі придумати. Цікаво, що для форелі температура тіла людини занадто висока, і якщо взяти її руками, риба отримує опіки та серйозний шок. Тому справжні поціновувачі або роблять це у спеціальних рукавицях, або попередньо охолоджують руки у воді, або намагаються зовсім не торкатися здобичі. Дегустували пструг і французи, і німці, й австрійці. Облизуючи пальці, запевняли, що риба дуже смачна. Тепер ваша черга.

16.30 - Виїзд на поселення.

18.00 - Приїзд, поселення.

19.00 - Колоритна гуцульська вечеря, відпочинок.

День 2 - Сніданок – Гуцульські забави - Мольфарство – чани (за бажанням) - вечеря.

Поради на день: Зручний одяг та взуття. Для купання в чанах мати купальники, резинові шльопанці.

9.00 - Ситний сніданок.

9.30 - Виїзд.

10.00 - 13.00 - Гуцульські забави.

Гуцульське весілля - тетралізований показ гуцульського весілля та активна участь у ньому. Під чарівні мелодії троїстих музик будуть відтворені гуцульські звичаї та обряди справжнього весілля. Частування гуцульськими стравами та напоями. Море позитиву, енергії та веселої гуцульської пісні. У містах наречені обирають весільну сукню у модних бутиках та у відомих модельєрів, а в гуцульських селах молода часто шукає вбрання у бабусиній скрині. Гуцульське весілля починається із приготування весільного деревця, як це було у давнину. Обдаровування молодих на Верховинщині ще називають повниця. Цей обряд, як і все весілля, відбувається під супровід гуцульських музик. Гуцульське весілля – це традиційні троїсті музики, традиційна музика, барвінкові пісні, коли виводять молоду до шлюбу, коли її зустрічають біля церкви і обсипають пшеницею, цукерками, частують калачем і медом. Завивати молоду має молодий, тричі. Потім на весіллі танцюємо гуцулку, співаємо. Молодим нічого не заборонено. Обдарування молодої відбувається біля деревця і це зовсім не дарування конвертів Якщо на розпис молода може йти у білій сукні, то до церкви – лише у традиційному гуцульському одязі. Переодягання дівчини може тривати до 4-х годин. Одяг «князя і княгині», як називають молодих на Гуцульщині, – це насамперед вишиванки, яким іноді по 300 років, та головні убори, які виготовляють уже сучасні майстри. Головне у вбранні молодої – вінок на голові. Якщо його немає, то це означає, що у княгині другий шлюб. Про це розповідають й запаски. Якщо у дівчини дві запаски, то вона вперше йде заміж. Якщо стає молодицею, мають бути фартух і запаска. Ще поважні ґаздині мають кожухи і хустини, у руках – тайстри (торбина – авт.), у яких здавна жінки носили закуску, люльку та трохи випивки для настрою. Гуцульські весілля зараз дуже різняться від інших. Ми готуємо на весілля гуцульські голубці з картоплею, вареною у мундирах, білий борщ із копчених ребер, банош, кулешу, кишку, білі гриби, гуслянку, росільницю. Колись на весіллі за три доби випивали три літри горілки - і все село гуляло… І вас запрошуємо!

13.30-14.30 - Обід в колибі з національною гуцульською кухнею та настоянками

14.30-15.30 - Гуцульське мольфарство та прогулянка на конях верхи

Музей гуцульської магії. назвали так, тому що найкращі скарби гуцульської культури справді мають магічну силу. Саме тут можна довідатись про боротьбу гуцулів з духами, про способи ведення цієї боротьби, про магічні знаки та предмети, про людей з надприродними властивостями, про магію, як одну зі складових культури гуцулів. Це музей Гуцульської духовної культури, мистецтва, гірського господарства і побуту, бо всі вони разом мають велику життєдайну силу. Відкриття музею відбулося у день величного і найулюбленішого на Гуцульщині свята Івана Купала. Основна ідея музею гуцульської магії полягає в наступному: кожна людина на землі є нероздільною єдністю Людського Духу, Душі і Тіла. Саме цілісність Людського Духу, Душі і Тіла створює гармонійно розвинену особистість, яку Іван Франко називав словами «Цілий Чоловік». Про нероздільну єдність Духу, Душі і Тіла людини знали ще наші далекі предки, і на цій основі будували свій здоровий спосіб життя та свою народну медицину, що справді має магічну силу. І на прощання від чарівної Ганнусі замовляння на добро. А також будете мати можлтвість кінної прогулянки верхи чи на бричці у місця, де відкриваються чудові пейзажі для фотосесії

16.00 – 18.00 - Чани (за бажанням та додатковою оплатою).

19.00 - Смачна вечеря.

День 3 - Сніданок - Виселення – Ворохта - Буковель - Яремча (сувенірний ринок, водоспад Пробій) – Виїзд додому..

Зручний одяг та взуття.

8.30 - Смачний сніданок, виселення.

9.00 - Виїзд.

10.00-10.30 - Ворохта, сувенірний ринок, катання на плюшках

Селищу Ворохта судилось стати хранителем унікального залізничного кам’яного моста — віадука. Віадук у Ворохті є складовою частиною грандіозного задуму австро-угорського уряду, за яким Адріатичне море планувалося з’єднати з Чорним залізничним полотном. Диво інженерної думки, титанічні зусилля будівельників, економічні сподівання королівських династій в минулому на сьогоднішній день стали музеєм під відкритим небом. – гірськолижні трампліни та канатно-крісельний підйомник, а також катання на сноутюбаг. Тут є комплекс чотирьох трамплінів, вони штучно покриті і діють круглий рік. Завдяки цьому Ворохта – один з основних центрів, де готують національні команди з біатлону, лижних гонок та стрибків з трампліну.

11.00 - 14.00 - Буковель (ГуцулЛенд, катання на канатно-крісельному підйомнику, оглядова екскурсія, озеро Молодості, «VODA club» - оздоровление и SPA, квадроциклах, верхи на конях) - Перевернутий будинок - Парк динозаврів

14.30-15.00 - Обід в колибі з національною гуцульською кухнею та настоянками

15.00-16.30 - Водоспад Пробій, сувенірний ринок

Водоспад Пробій - красиве, мальовниче і популярне місце в Яремче. Мабуть свою назву, водоспад отримав не через свою красу і навіть не через висоту, а через те з якою потужністю потік пробивається крізь скелі і спадає вниз. Водоспад немов «пробиває» шлях річки Прут серед гірських порід, скидаючи вниз величезну кількість води, звідси і назва - «Пробій». Вода в ньому котиться по камінню з невеликої висоти, проте навесні, коли гірський сніг починає танути, водоспад буває дуже повноводним. Потужні струмені води так і вирують в глибокій кам'яної чаші, а протягом настільки сильне , що зносить все на своєму шляху. Потрібно сказати, що водоспад входить до числа «Семи природних чудес України» і заслужено є «візитною карткою» міста. Поруч з водоспадом знаходиться найбільший сувенірний ринок Яремче, де крім того, що можна купити вироби місцевих майстрів, можна ще й сфотографуватися в гуцульському одязі. Це – Мекка народного прикладного мистецтва. З умілих рук майстрів виходять писанки, різьблені, інкрустовані й випалені дерев’яні скриньки, тарелі, ложки, діжки, різноманітний посуд, кераміка, куманці й вишиті сорочки, рушники, килими, верети, вироби з бісеру, металу та шкіри. За бажанням прогулянка містом Яремче - підвісні місточки, гора Слон, центр міста і все оповите гуцульським колоритом...

16.30 - Виїзд додому

22.00 - Орієнтовно приїзд в м.Хмельницький

Окремо оплочуються екскурсійний збір та вхідні квитки. Ліжникарство – 30грн, Форель – 240грн, гуцульські забави - 150грн (від 10 осіб), Мольфарство – 25грн, канатно-крісельний підйомник в Буковелі (за бажанням) – 120грн/75грн, Парк Динозаврів - 150грн. *Агенція не несе відповідальності за підняття або зниження вартості вхідних квиткі.