м. Хмельницький, ТОЦ "ДОМІНАНТ" Вул. Соборна 12, оф. 30
+380676998791 +380981050557 +380985594300
insta fb
м. Кам'янець-Подільський, пр.Грушевського, 46, каб. 415
+380678102020
ТИП

Україна

+ 1
ВИЇЗД З

Хмельницький

ПОРА РОКУ

Літо, Осінь

800 грн.

Зубрівський віадук, гирло річки Смотрич, Козяча церква, Субіцький скельний масив

Зубрівський віадук - це міст, який сполучив би російську залізницю із автро-угорською, й пустив би потяги у Румунію. Було зведено три прольоти мосту та височезні опори в долині Смотрича, але почалася Перша світова війна й ні про яку добудову мова не могла йти. Отак і покинули. Але ж яка нині атракція!

У нижній частині русла Смотрич утворює надзвичайно звивисті ділянки – меандри. Особливо мальовничими вони є в місцях перетину Товтрового кряжу та вниз по течії від Кам’янця-Подільського.  Після відвідання залишається незабутнє враження!

Ще одне фантастичне місце над Дністром – гори-товтри Козяча Церква. За переказами, у місцевих скельних гротах в давні часи зимували кози. А в часи Другої світової війни скелі дали прихисток сільським дівчатам, котрі переховувались від нацистів і депортації на примусові роботи в Німеччину. У товтри є більш вишукана назва – Замчище. Вибирайте ту, яка більше до вподоби.

Маленьке село Субіч лежить у казковому місці над Дністром. Тут одні із найбільш казкових краєвидів, які можна побачити в Україні.
Справжньою нагородою мандрівнику стане неймовірний вид, який відкривається на Дністер з невеличкої гори Монастирище: жовто-біло-зелені скелі, дерева, і, власне, сам красень Дністер. Побачивши цю красу, ви не пожалкуєте, що подолали такий шлях!

Дати виїздів

23.06, 21.07, 10.08/2024

Виїзд з Хмельницького

о 7.00 год виїзд від Будинку побуту (зупинка Юність)

Подорож з дітьми

до 3р. без окремого місця - безкоштовно, до 10р. знижка -10% від вартості туру

Подорож з домашніми тваринами

заборонено

Подорож автобусами, бусами та мінівенами

Транспорт підбирається агенцією по мірі комплектації групи

У вартість туру включено

проїзд за визначеним програмою маршрутом

страхування в дорозі

супровід керівника групи

У вартість туру не включено

харчування

вхідні та екскурсійні

власні витрати

ПРОГРАМА ТУРУ

Докладніше ПРОГРАМА ТУРУ натискайте ''+'' .

Кожні 2-3 години санітарні зупинки та зупинка на сніданок у спеціально відвідених місцях. *В програмі час вказаний орієнтовний. Уточнення часу проводить керівник групи.

Опис - Зубрівський віадук - гирло річки Смотрич - Козяча церква - Субіцький скельний масив

Поради на день: На сніданок та обід взяти з собою перекус і покривало. Зручний одяг та взуття.

8.30-9.00 - Сніданок (з своїми продуктами або в придорожньому кафе)

9.30 - 10.30 - Зубрівський віадук.

Чомусь цей віадук більшість дописувачів у мережі вперто ставлять у Панівці, але це інше село – Зубрівка. Невеличке – всього півсотні мешканців, але окреме. І називають віадук Зубрівським. Із Панівців сюди треба зробити гак, або йти пішки по долині ріки. Це мався бути міст, який сполучив би російську залізницю із автро-угорською, й пустив би потяги у Румунію. Було зведено три прольоти мосту та височезні опори в долині Смотрича, але почалася Перша світова війна й ні про яку добудову мова не могла йти. Отак і покинули. Але ж яка нині атракція!

11.00 - 11.30 - Оглядовий майданчик на гирло річки Смотрич.

3 давніх-давен милує око неповторна краса прадавньої ріки Смотрич. Прямуючи із центральної частини області на південь через Хмельницький, Городоцький, Дунаєвецький, Чемеровецький та Кам’янець-Подільський райони, вона несе свої води до Дністра. Смотрич є однією із найбільших приток Дністра. У нижній частині русла Смотрич утворює надзвичайно звивисті ділянки – меандри. Особливо мальовничими вони є в місцях перетину Товтрового кряжу та вниз по течії від Кам’янця-Подільського. Незабутнє враження річка залишає після відвідання Старої частини древнього Кам’янця. Тут Смотрич утворює настільки звивисту меандру, що вона майже змикається і утворює своєрідний острів, входом до якого слугує Замковий міст. У пониззі Смотрич утворює два рукави. Історія ріки давня. У кожному геологічному періоді формування річкового русла Смотрича був свій напрямок. У силурі (понад 400 млн. років тому) води Смотрича текли на південний захід, у кам’яновугільному – на північний захід. Утворення сучасного русла ріки розпочалось наприкінці неогенового періоду – близько 2-2,5 млн. років тому. Протягом останніх сотень тисяч років під впливом дії різниці рівня русла Дністра, який вже встиг “заглибитись” у палеозойські відклади на значну глибину, і висоти положення його приток, Смотрич все глибше розмивав місцеві корінні породи. Коли смотрицькі води досягли скам’янілих вапнякових відкладів, русло стало вузьким, а береги – скелястими. Енергія врізу деяких приток Смотрича у материк була настільки великою, що вони “прогризли” досить міцний товтровий кряж на всю його ширину. Після останнього, валдайського зледеніння (10 тис. років тому) долина ріки Смотрич вкрилась лісами і чагарниками. Але справжньою окрасою ріки, та й усього Поділля, можна назвати окрему ділянку долини Смотрича – Смотрицький каньйон. Цей скелястий витвір природи є геологічною пам’яткою державного значення з 1984 р. На його стрімких схилах спостерігаються відшарування силурійських вапняків з наявністю решток викопної фауни.

12.30 - 14.30 - Скельний масив над Дністром Козяча церква.

Ще одне фантастичне місце над Дністром – гори-товтри Козяча Церква. За переказами, у місцевих скельних гротах в давні часи зимували кози. А в часи Другої світової війни скелі дали прихисток сільським дівчатам, котрі переховувались від нацистів і депортації на примусові роботи в Німеччину. У товтри є більш вишукана назва – Замчище. Вибирайте ту, яка більше до вподоби. Зі скель відкривається панорама півострова, на котрому лежить чи то село, чи то дачне містечко Макарівка – це вже Кельменецький район Чернівецької області. А за півостровом видно Велику Слобідку Кам’янець-Подільського району. Свої 15 хвилин слави Козяча Церква отримала в 2007 р.: саме тут українець за походженням і великорос за світоглядом Володимир Бортко фільмував фінал кінострічки ''Тарас Бульба''. Останні 5 хвилин цієї пропандистської версії повісті Миколи Гоголя – спалення Тараса на кручі – знімали саме на ярузьких монументальних каміннях.

13.30-14.30 - Обід з своїми продуктами з казковими краєвидами.

15.30 - 16.30 - Субіч, скельний масив над Дністром, каплиця Субіцького скельного монастиря.

Маленьке село Субіч лежить у казковому місці над Дністром. Тут одні із найбільш казкових краєвидів, які можна побачити в Україні. Справжньою нагородою мандрівнику стане неймовірний вид, який відкривається на Дністер з невеличкої гори Монастирище: жовто-біло-зелені скелі, дерева, і, власне, сам красень Дністер. Побачивши цю красу, ви не пожалкуєте, що подолали такий шлях! Монастир у селі Субіч був заснований, за різними даними, у 16–18 столітті. Деякі вчені стверджують, що це могло бути і 10 століття. У ті часи у скельних келіях жили монахи, вони тут молилися та працювали. Відкрив цю святиню сучасникам вже у пострадянські роки мешканець села Субіч Н. Семенюк та вчитель місцевої школи А. Братков. Дорогу до храму розчистили, а пізніше неподалік від давньої споруди поставили капличку. Дорога до Субічського скельного монастиря починається як раз від цієї каплички. Неподалік – над Дністром стоїть білий хрест, а під ним – святе джерело. Воду з нього пили монахи, що жили тут дуже давно. Мандрівнику варто напитися з цього джерела, бо попереду – непростий шлях. Дорога до храму, як і має бути, нелегка. Йти треба приблизно 800 метрів вузькою стежкою під скелями. Треба бути обережним, адже внизу – обрив. І нарешті – святі печери. Одна з них чимось нагадує маленьку комору, напевно в них монахи зберігали своє нехитре майно. Але найцікавіша – це печера-храм. Увійти туди можна лише зігнувшись – прохід дуже вузький. Люди приходять сюди молитися. В нішах – ікони в рушниках. Є де поставити свічки.

17.30 - 19.30 - Кам'янець-Подільськ (прогулянка старовинним містом, чудові фотозони, чашечка запашної кави, фото на фоні фортеці з іншого ракурсу...)

Кам’янець Подільський – місто семи культур. Кам’янець Подільський – місто, що зберегло дух середньовіччя. Своєрідність та унікальність його полягають у гармонійному поєднанні ландшафту і містобудівної структури середньовічного міста, в якому військові інженери, використовуючи чудові природні властивості, створили фортифікаційну систему, що не має аналогів у Європі… До творіння неповторного архітектурного вигляду Кам’янець-Подільського у різні періоди його історії доклали майстерності архітектори й скульптори з Італії, Нідерландів, Вірменії, Польщі, Франції, Туреччини та ін. До складу Кам’янецької фортеці входять одинадцять башт, кожна з яких має свою назву й історію. Так, найвища башта названа Папською тому, що була збудована на кошти, надіслані Папою Римським Юлієм II. Ще її називають Кармелюковою, бо в ній тричі був ув’язнений український народний герой Устим Кармелюк. У Чорній (кутовій) башті знаходиться криниця завглибшки 40м і діаметром 5м, видовбана у скелі.

19.30 - Виїзд додому

21.00 - Орієнтовно приїзд в м.Хмельницький

Окремо оплочуються екскурсійний збір та вхідні квитки. Вхідні квитки відсутні. *Агенція не несе відповідальності за підняття або зниження вартості вхідних квиткі.

    Зателефонуйте нам:
    0676998791 , 0985594300
    , 0981050557 м.Хмельницький
    0678102020 м.Кам’янець-Подільський

    Або напишіть і ми передзвонимо: