КАРПАТИ 3 ДНІ. «ГУЦУЛЬСЬКА МАГІЯ»

ДАТИ ВИЇЗДІВ:  18-19-20.10, 1-2-3.11, 15-16-17.11

 

Збір та виїзд з м.Хмельницького о 6.00 год

від Будинку побуту (зупинка Юність)

 

Виїзд з м. Ярмоленці о 6.30

Виїзд з м. Дунаївці о 7.00

Виїзд з м. Кам’янця-Подільського о 7.45

*місце посадки узгоджується з менеджером

 

1 ДЕНЬ :

       У своїх лісах Карпати ховають давню мудрість наших предків, які відчували себе невід’ємною частиною Всесвіту. Для підтримки зв’язку з вищими силами вони обирали місця із сильною біоенергетикою. Мегалітичні комплекси, календарно-сонячні святилища, гірські водоспади – це Місця Сили, де людина може оздоровити тіло, зміцнити дух і наповнити себе Гармонією…

Першим об’єктом нашої магічної подорожі є

водоспад Гук с. Шешори

Сріблясті водоспади – головна визначна пам`ятка села Шешори , яка щороку притягує безліч туристів. Водоспад утворився на річці Пістинька. Гук є одим з найбільших водоспадів на шешорській ділянці Пістиньки і, поза сумнівом — найгучніший. До плескоту води, що утворюють бризки, коли стікають по камінні  тут додається гудіння, що виникає через близькість крутих берегів. Певно саме через велику гучність падіння води Гук одержав свою назву (від дієслова «гукати»). Навесні (коли сходить сніг) та після рясних дощів повноводність Пістиньки збільшується і водоспад гукає ще гучніше до людей і до інших водоспадів.

Відпочиваєм, фотографуємось, купаємось (1-1,5 год)

▬ Обід (колиба з національною гуцульською кухнею та настоянками) 

При замовленні, пам’ятайте, що гуцули живуть спокійно і розмірено, для них на питання в колибі “чи довго чекати замовлення?” – “трохи прийдеться почекати” – це 30-40хв))). Просимо це врахувати.

 

Стародавня церква 17 ст. та підвісний міст (оглядово)

Серед густих лісів Гуцульщини в Українських Карпатах прихована одна з головних пам’яток архітектури краю – дерев’яна п’ятизрубна церква Успіння Богородиці. Храм датується 1600 роком. Він оточений залишками кам’яних стін, які були споруджені для захисту святині від татарських набігів. Біля церкви розташована дзвіниця 18 століття, старовинний цвинтар і підвісний дерев’яний міст.

КОСІВ

м. Косів – це місто ще називають «Ворота Карпат», а також столицею декоративно-ужиткового мистецтва України

▬ в гості до майстрів ліжникарства, де ви зможете побачити Майстер – клас з виготовлення ліжників і спробувати самостійно щось витворити.

Ліжник — це ткане вовняне покривало з двохсторонньою ворсовою поверхнею. Сировиною для його виготовлення є овеча шерсть, а оскільки гуцули займалися вівчарством, то вироби з вовни, зокрема ліжники були в кожній гуцульській оселі і використовувались для домашнього вжитку.  Кожна дівчина з дитинства переймала секрети ліжникарського ремесла, які передаються з покоління в покоління.

Форельне господарство (можна самостійно порибалити і зразу ж посмакувати свіжоприготовану форель)

Навіть затяті нелюбителі риби не встоять перед вишуканим смаком карпатської форелі, а запеклі противники рибалки не захочуть кидати вудочку, поки не впіймають бодай одну царську рибину!

Форель, або, як називають її місцеві, пструг, – царська риба. Вона належить до родини лососевих, як і горбуша, кета, голець та харіус. Форель дуже вибаглива, водиться тільки в чистих гірських річках. Кращого екологічного індикатора, ніж вона, годі придумати.

Цікаво, що для форелі температура тіла людини занадто висока, і якщо взяти її руками, риба отримує опіки та серйозний шок. Тому справжні поціновувачі або роблять це у спеціальних рукавицях, або попередньо охолоджують руки у воді, або намагаються зовсім не торкатися здобичі.

Дегустували пструг і французи, і німці, й австрійці. Облизуючи пальці, запевняли, що риба дуже смачна. Тепер ваша черга.

Валило – гуцульське джакузі

Джакузі традиційно асоціюється з відпочинком і релаксацією. Хтось уявляє собі келих шампанського або іншого напою в руці, блюдо з фруктами або якимись солодощами. Такий підхід, звичайно ж, має право на життя, але в корені відрізняється від гуцульського …

Валило – це дерев’яна бочка, в якій прали вироби з вовни, оскільки вода потрапляла з великою силою, бурліла та вимивала вовняні вироби. А зараз це ще й місце відпочинку.  

В результаті вас чекає такий собі природний гідромасаж або ж джакузі в диких умовах.  Загалом, процедура в чомусь екстремальна, максимально запам’ятовується, але в дійсності корисна і потрібна для організму. У спекотну літню пору – особливо!

Спробувавши один раз, Ви будете знову і знову хотіти відчути цю силу криштально чистої, гірської води, та зануритсь в безкінченний потік бульбашок.

Поселення у номерах зі зручностями (душ, туалет в номері) смт. Верховина

Смачна гуцульська вечеря.

2 ДЕНЬ :

Сніданок

Буковецький перевал (висота 835м) – за легендою саме тут оселились перші жителі Карпат – Карпи:

▬ похід на гору Писаний камінь

Ця гора споконвіку вабить до себе людей екзотичністю, неймовірністю і фантастичністю каменів висотою до 20 – 25 метрів, протяжністю 60 – 65 метрів і шириною 10 – 15 метрів. Всі вони розташовані серед вікового смерекового лісу. І, подейкують, на цьому місці проходять сильні енергетичні потоки…

Під час походу відкривається вид на дуже різні Карпати: на лагідні хвилясті Покутсько-Буковинські хребти, на стрімчаки Чорногори, на куполи Чивчинських і Гринявських гір.

За повір’ями, місце, де знаходиться Писаний Камінь, сповнене таємниць. Легенда стверджує, що цей камінь не що інше, як священна могила короля титанів з племені карпів, від яких і пішла назва «Карпати». Ці люди-гіганти – ясноволосі і синьоокі – з’явилися в цьому краї, коли зійшли первозданні води, а Карпати тільки почали рости. Титани були наділені надприродною силою. Поховавши свого короля під гігантським каменем, вони вирубали сокирами обереги. Камінь справді розписаний загадковими прадавніми символами (петрогліфами), до яких додалися автографи наших сучасників.

За іншим повір’ям, місце Писаного Каменя є стародавнім язичницьким святилищем, де в сиву давнину палав священний вогонь. На верхній грані скелі є шість великих жертовних ям, у яких поступово збирається і тривалий час зберігається дощова вода, яку давні слов’яни-язичники вважали святою. Воду, що міститься в цих заглибинах, не можна каламутити, адже це порушення спокою богів, які можуть покарати тих, хто зневажає їхню волю.

Ще один цікавий факт для відвідувачів. Цей камінь має дивовижні властивості і силу. Хто приходить до нього з добрими думками і добром, то воно примножується. Хто принесе до нього камінь або камінчик, покладе поруч, той залишить тут всі свої проблеми. А хто візьме від Писаного Каменя хоча б піщинку, той забере всі проблеми з собою.

Це місце сили дає людині здоров’я та достаток. Також кажуть, що тут потрібно знайти своє місце, посидіти, подумати і можна зняти депресію і змусити негативні емоції покинути тіло. Не коректним вважається просити в Каменя грошей, адже просто заради збагачення ніхто їх не дасть.

Тут приходить усвідомлення: немає кінця дороги до себе. У місцях сили ми зміцнюємо нашу віру, яка відчиняє двері, щоб увійти всюди. Примножуємо волю, що дає силу й бажання йти. Отримуємо знання, котрі дають уміння рухатися в правильному напрямку. Тут хочеться просто подякувати за найцінніший дар – життя – і відчувати радість буття кожною клітиною свого тіла.

▬ Обід (на природі з своїми продуктами або колиба з національною гуцульською кухнею та настоянками)

Чани за бажанням

Чим же купання в чані корисне для людини?

* сприятливо впливає на загальний стан організму,

* зміцнює імунну систему,

* сприяє покращенню кровообігу,

* стимулює роботу щитовидної залози,

* справляє терапевтичну дію на суглоби та шкіру,

* покращує роботу серця та судинної систем,

* нормалізує нервову систему,

* сприяє активному відновленню після травм та переломів,

* відновлює пружність та еластичність шкіри і багато ін.

Смачна гуцульська вечеря (шашлик за бажанням)

3 ДЕНЬ :

Сніданок

смт. Верховина – найвисокогірніший район українських Карпат з неймовірно-казковими краєвидами

▬ Гуцульське мольфарство. Замовляння на добро.

 

Саме тут можна довідатись про боротьбу гуцулів з духами, про способи ведення цієї боротьби, про магічні знаки та предмети, про людей з надприродними властивостями, про магію, як одну зі складових культури гуцулів.

▬ Обід (колиба з національною гуцульською кухнею та настоянками).

▬ Прогулянка на конях верхи чи на бричці у місця, де відкриваються чудові пейзажі для фотосесії

СИРОВАРНЯ

В музеї «Хата-стая» весь процес можна побачити на власні очі та долучитися до роботи власними руками, щоб наприкінці екскурсії продегустувати сир власного виробництва.

▬ сувенірний ринок, де обовязково потрібно придбати хоча б один сувенір на згадку про чудову подорож

16.00 Виїзд додому

 

Вартість: 1300 грн  (проїзд, проживання, страхування). 

Харчування: 300 грн (2 сніданки/2 вечері).

Для дітей до 10 років знижка від вартості туру -10%

Екскурсійні та вхідні квитки оплочуються окремо.

Телефонуйте, пишіть, заходьте!

 уточнюйте за тел.0985594300,0981050557,  0676998791.

 Приєднуйтесь до групи ЕКО-ТУР у ФЕЙСБУЦІ!

Подарункові сертифікати на 1,2,3-х денні поїздки, які  будуть  найоригінальнішим подарунком  Вашим рідним, близьким та коханим!!! 

сертифікат


Верховина, Вихідні, вихідні в Карпатах, Еко-тур Лопатюк, Карпати, Карпати з Хмельницького, Косів, куди поїхати на вихідні, Лопатюк, Місця сили, Писаний камінь, туристичні фірми Хмельницького, турфірми Хмельницького, форель, чани, шешори