Закарпаття 4 дні. “ПЕРЛИНА ЗАКАРПАТТЯ”

Виїзди щотижня на будні

(понеділок, вівторок, середа, четвер)

Збір та виїзд з м.Хмельницького в понеділок о 3.00 год

від Будинку побуту  (зупинка Юність)

1 ДЕНЬ

Заповідник “Сколівські Бескиди”

Тустань — середньовічна наскельна фортеця-град і митниця ІХ—ХVІ сторіччя, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані в Українських Карпатах (Східних Бескидах), у Сколівському районі Львівської області. Унікальна пам’ятка історії, археології, архітектури та природи розташована серед лісового масиву Підгородцівського лісництва і входить до складу Державного історико-культурного заповідника «Тустань».

Варто додати, що не так давно в прокат вийшов фільм “Сторожова застава”, події якого розгортаються саме в середньовічній Тустанській фортеці. Фільм аудиторія зустріла неоднозначно, однак ця стрічка стала великим кроком для українського кінематографа у жанрі фентезі. 

Також було використано у зйомках художнього фільму за одноіменною книгою Івана Франка «Захар Беркут»

Прогулянка до водоспаду Шипіт Карпат

На північних схилах Полонини Боржави, там, де височіє гора Гемба, серед крутих скель та лісів причаївся водоспад Шипіт. Іноді тільки несамовитий рев води може підказати, що поблизу є потік з мальовничим водограєм.

Шипіт — один з найкрасивіших водоспадів України. Навколо нього ліс, прохолода і тиша. Шумить «Шипіт», струмені води зриваються з 14-метрової висоти декілька каскадів і красиві бризки розсіюються хмарою крапель.

▬ Обід (колиба з національною кухнею та настоянками) 

Канатно-крісельний підйомник в Пилипці. Гора Гемба

Високогірне селище Пилипець, що причаїлося при підніжжі гір Гимба та Магура має давню історію. Перша згадка про нього в угорських писемних джерелах відноситься до 1463 року.  За часи незалежності Пилипець перетворився на відомий курорт, який працює протягом цілого року, де можна помилуватися та прогулятися одним із найгарніших карпатських хребтів, оглянути один із наймальовничіших українських водоспадів, взимку покататися на лижах, покупатися в чанах, піднятися на гору Гемба на канатно-крісельній дорозі, а також політати на парапланах.

Поселення у номерах зі зручностями (душ, туалет в номері) район курорту Пилипець

Смачна вечеря (шашлик, сауна за бажанням)

2 ДЕНЬ

Сніданок.

Мукачево. Замок Паланок

Замок Паланок – перлина Мукачево, унікальний зразок середньовічної архітектури XIV—XVII століть з поєднанням різних стилів. За переказами,гора, на якій стоїть замок, насипана руками народу, що терпів важку працю та муки, навколо замку був викопаний водяний рів, укріплений дубовим частоколом – паланком. Від нього і походить сучасна назва замку.

▬ Обід (колиба з національною гуцульською кухнею та настоянками) 

Термальні басейни Косино або Берегово.

Косино. Термальні басейни

Основною особливістю термальних вод Косино є привабливе розміщення на шлейфі залягання мінеральних термальних вод, що проходить через Францію, Італію, Іспанію, Сербію, Хорватію, Австрію, Швейцарію та Балкани. В Україні цей шлейф охоплює Закарпаття, в тому числі Виноградівський і Берегівський райони.

За своїм хімічним складом термальна вода багата на залізо, масова концентрація якого становить 1,62 (г/дм3), натрій, калій, фтор, цинк та інші мікроелементи. Кислотно – лужний баланс рН 6,08. А загальна мінералізація води становить 8,5 – 11,00 г/дм3.

За даними бальнеологічного висновку, ця вода придатна для зовнішнього застосування при захворюваннях опорно – рухового апарату, серцево – судинної системи, периферичної нервової системи, периферичних судин та біліарної системи.

Термальні води Берегово

У мальовничому куточку Закарпаття розташувалося місто Берегово. Це місто прославилось унікальними термальними лікувальними водами високої мінералізації (аналоги відповідної води є тільки в чотирьох куточках світу – Сахалін, Нова Зеландія, Ісландія і на Берегівщині) За часів Радянського Союзу на території Берегівського родовища термальних вод були розроблені і досліджені кілька свердловин .

Нещодавно на одну з цих свердловин Товариство «Жайворонок-Пачірта» отримало спеціальний дозвіл на користування надрами та побудувало оздоровчий басейн закритого типу європейського рівня.

Над басейном, на другому поверсі, знаходиться затишне кафе, де можна випити запашну каву, гарячі і прохолодні напої  в перерві між купанням.

Дегустація закарпатського вина,

звідки дуже важко вийти хоча б без одної бутилочки вина з собою

Вечеря (шашлик, за бажанням)

3 ДЕНЬ

Сніданок.

Колочава. Старе село.

 Колочава – унікальне село на Закарпатті, розташоване у мальовничій Тереблянській долині. Чудові гірські краєвиди, чисте повітря, мінеральна вода та гостинність місцевих мешканців приваблюють туристів. Крім того Колочава – село десяти музеїв, отже у Вас є нагода отримати і естетичне задоволення від перебування у цьому дійсно чарівному українському селі. 

Колочавська вузькокалійка

Розташувався цей музей  на території музейного комплексу  «Старе село» — у вигляді поїзда, що складається із діючого паровоза та 10 вагонів. У вагонах чеського та радянського періодів представлені унікальні експонати, які розповідають про історію розвитку вузькоколійки не тільки Колочави, а й усього Закарпаття. Тут можна побачити пасажирські вагони, якими лісорубів доправляли на роботу в гори, вантажні вагони для перевезення худоби та лісу, різноманітні інструменти та прилади, якими користувалися залізничники та пасажири.

▬ Обід (колиба з національною кухнею та настоянками) 

Озеро Синевир

Озеро Синевир належить до семи природних чудес України!

Легендарне Морське Око найбільше озеро Українських Карпат, окраса неприступних Ґорґанів, розташоване у Міжгірському районі Закарпаття. Велична пам’ятка природи, народжена потужним зсувом гори 10 тис. років тому, розташувалася на висоті близько 1 тис. метрів над рівнем моря та має глибину до 20 метрів. В прозорих водах Синевира відбивається давня історія Карпат, лісова тиша та вічна небесна блакить.

Гірські схили ще й самі дрімають, поколисуючи сонні смереки. Та зів’ялі від осені кущі папороті вже проймає ранковий озерний туман. Ліс обережно вдихає його, смакуючи холодний ще запах справжньої весни. А там далеко, за деревами, у найтихішому місці, зачаїлась голуба безодня. То Синевир. Він знає, що не довго вже спати Карпатам, знає, скільки ще днів до тепла. Він глибокий і древній. Він таємничий і, мабуть, навічно нерозгаданий у безкрайності своїх вод, що кануть у надра гірські. Що там, у тій воді, звідки вона взялась? Чи то все сльози юної Сині? То ж вона, разом із коханим, залишилась назавжди стояти тут на березі…

Заповідник бурих ведмедів

   Єдиний в Україні і Європі реабілітаційний центр для ведмедів у кінці 2011 року відкрили на території Національного природного парку Синевир, недалеко від села Колочава. Подивитися на диких звірів, які потерпали від людського панування, можуть усі бажаючі. Спостерігаючи за купанням звірів у водоймі чи їх захоплюючими іграми тішаться і дорослі, і діти. Зараз у центрі перебуває декілька косолапих. Готують умови для перевезення ще десятків.

Місце для потерпілих ведмедів підібрали найкраще. На 12 гектарах змішаного лісу з гірським річками та водопадами. Спочатку ведмеді живуть у вольєрах, а після лікування їх відпускають в облаштоване природне середовище. Для тих ведмедиків, хто не захоче сам собі побудувати житло, в реабілітаційному центрі вирили двадцять вісім барлогів. Зверху «житло» накрили дерев’яними колодами, а на долівку настелили сухого листя та сіна.

 Вечеря (шашлик за бажанням)

4 ДЕНЬ 

Сніданок.

 Ужгородський замок

 Найціннішим експонатом Закарпатського краєзнавчого музею безсумнівно є Ужгородський замок ХV-XVІІІ ст.ст., який є найдревнішою і найціннішою історико-архітектурною будовою міста Ужгорода.

“Старе село” в Ужгороді

Зовсім поряд під стінами величного замку знаходиться парк Підзамковий та один з перших в Україні Закарпатський музей архітектури та побуту, побудований в 1970 р. в місці, яке називали «Відьмина яма», де раніше спалювали тих, кого звинувачували у чаклунстві. Жителі міста називають музей просто «село». Експозиція налічує 29 об’єктів та виставки в головному корпусі. Відвідувачі можуть познайомитися з типовою українською,угорською та румунською архітектурою.
Особливо вражає дерев’яна церква св. Архангела Михайла 1777 р., з висотою башти 22 м. та багато цікавих старовинних речей.

▬ Обід (колиба з національною кухнею та настоянками) 

Прогулянка по місту Ужгород

Ужгород є одним з найдавніших міст Закарпатської області України. 
Ужгород підкорює тишею, спокоєм і унікальною історією. Він є одним з найдавніших слов’янських міст. Відомо, що ще до IX століття, коли “місто на річці Уж” стало захищеною ранньофеодальною фортецею, в його околицях вперше оселилося східнослов’янське плем’я білих хорватів. А деякі історики навіть схильні вважати, що назва сусідньої Угорщини (Hungary) походить від угорського назви Ужгорода – Унгвар.

Термальні басейни Золота Гора

Термальні води в світі відомі давно. Їх успішно використовують у будь-який час року: для лікування, насолоди і відпочинку.

Гарячі джерела в околиці Ужгорода – комплекс“Золота гора”, це сучасний, комфортний комплекс басейнів, що входить у перелік – Термальні води Закарпаття. Цілюща, гаряча термальна вода прямує із самого серця землі, та потрапляє в термальні басейни «Золота Гора» з температурою 29 – 39°C.

17.00 год  —  Виїзд додому.

Вартість:  2150 грн (проїзд, проживання, страхування). 

Харчування: 450 грн (3 сніданки/3 вечері).

Для дітей до 10 років знижка від вартості туру -10%

Екскурсійні та вхідні квитки оплочуються окремо.

Сколівські бескиди – 25 грн, водоспад Шипіт Карпат – 15 грн, канатно-крісельний підйомник – 100грн, Замок Паланок – 50 грн, Замок Сент Міклош (Чинадієво) – 20 грн,  термальні басейни Косино –500 грн/3 год або Берегово – 220грн/2,5 год,  о.Синевир-25 грн, Колочава – 70 грн, Ужгородський замок – 45 грн

 *Ціни вказані на 01.06.19

Телефонуйте, пишіть, заходьте!

 Деталі уточнюйте за тел:. 098-559-43-00, 098-105-05-57,

067-699-87-91.

 Приєднуйтесь до групи ЕКО-ТУР у ФЕЙСБУЦІ!

Подарункові сертифікати на 1,2,3-х денні поїздки, які  будуть  найоригінальнішим подарунком  Вашим рідним, близьким та коханим!!!4 дні, Берегово, відпочинок, екскурсії, Колочава, Синевір, Тустань