“ОДЕСА + Білгород-Дністровська фортеця” 2 дні

 Збір та виїзд з м.Хмельницького о 01.00год від Будинку побуту (зупинка Юність)

ДЕНЬ

ОДЕСА

Пропонуємо провести один день вікенду у прекрасному, сонячному місті Одеса.

Місто сповнене теплом, цікавими локаціями, ароматами моря. Тут поєднується галасливий ринок із вишуканими проспектами. У цьому місті неможливо сумувати, це ж столиця гумору, і всі знають, що вона найкраща. 

Почнемо подорож із Потьомкінських сходів, які є однією із найупізнаваніших пам’яток Одеси. Вони з’явилися у середині 19 століття, як говорить легенда, внаслідок величного почуття кохання князя Воронцова до своєї дружини Єлизавети. Князь розпорядився побудувати сходи як подарунок коханій. Над проектом працювали два геніальні архітектори: Авраам Мельников та Франц Боффо. Потьомкінські сходи налічують 192 сходинки та входять до десятки найгарніших у цілій Європі. Вони ведуть до Приморського бульвару

Бульвар називають візиткою Перлини біля Чорного моря. Тут ви побачите знаменитий пам’ятник Дюку де Рішельє. 

Однією з найкрасивіших будівель Одеси сміливо можна назвати Оперний театр. Він є найстаршим оперним театром України і датується 19 століттям. Споруда виконана у стилі віденського бароко.

Найкраще пізнати місто можна, відвідавши центральну пішохідну вулицю Одеси. Тут ви зануритеся у місцевий неповторний колорит. На Дерибасівській багато затишних ресторанів, кафешок, бутиків, готелів. Забудова вулиці відбувалася в основному в 19 столітті.

В місті є “памятник хабарю” — це памятник апельсину, що врятував Одесу. Імператор Павло І  припинив фінансування будівництва порту в Одесі, що послужило зупинкою подальшого розвитку міста. Тоді одеське купецтво і магістрат в 1800 р відправили імператору в Москву кілька возів екзотичних фруктів – можливо це і вплинуло на рішення Павла І продовжити кредитування будівництва торгового порту і міста. З цього часу і почалося процвітання Одеси. Одесити кажуть: – “Рим врятували гуси, а Одесу -апельсини!” Пам’ятник “Апельсину” виконаний у вигляді бронзового апельсина з вийнятої часточкою на місце якої вставлена ​​фігура імператора Павла І, а трійка коней і колесо воза символізують поїздку в Москву.

Площа на вулиці, правда ж, непоєднувані речі? Але в Одесі можливо все, тому на вулиці Дерибасівській розташована площа Остапа Бендера. І  унікальність її полягає в тому, що вона найменша у світі: займає всього 5 квадратних метрів. 

Існує давня одеська приказка: «Одеса починається з «Привозу». Цей ринок також став справжнім символом міста і невід’ємною частиною життя одеситів. За словами місцевих, тут можна купити все і ще трошки.

На прилавках є цікаві вивіски такого роду: «Якщо ви не купите тут, то в іншому місці вас обкрадуть більше». Місцеві жителі мають особливо гарне почуття гумору. Щоб у цьому пересвідчитися, обов’язково завітайте сюди.

Ще однією візитівкою Одеси і пам’яткою архітектури вважається одеський Пасаж, побудований у 1898 – 1899 роках. Його архітектура неповторна і унікальна, у якій чудово поєднується бароко, класика і модерн. Родзинкою споруди є скляний атріум. Комплекс більше подібний на музей ніж на торговий центр. 

Зоопарк в Одесі є одним із найстарших в Україні. На території звіринцю налічується 2000 тварин та близько 245 видів. 

SONY DSC

Всі ми звикли бачити левів, леопардів, зебр, мавп, пеліканів, слонів у фільмах чи мультиках, а тут ви їх побачите вживу. В акватераріумі живуть тропічні рибки, рептилії і амфібії. Щоб їх побачити, потрібно завітати в зоопарк: це місце неодмінно сподобається вашим дітям і вам.

Дельфінарій «Немо»

На слонів та зебр ми вже глянули, пора відвідати дельфінів. В Одесі створений у 2005 році чудовий дельфінарій під назвою «Немо». Більшість тварин уникає контакту із людьми, а дельфіни ж, навпаки, полюбляють поплавати із ними. У комплексі «Немо» проводяться курси дельфінотерапії, дайвінг та різні шоу за участі морських ссавців.

Найперше, що зустрічають кораблі, прибуваючи в порт, це маяк. Маяки – це своєрідні морські світлофори, які забезпечують безпеку водному транспорту. У 1845 році за наказом адмірала Михайла Лазарева побудували Воронцовський маяк. Він знаходиться на краю Рейдового молу. Це місце стало не тільки стратегічним об’єктом, а й пам’яткою, яка притягує сюди гостей та мешканців міста. Тут проводять екскурсії.

Одеса – місто, в яке хочеться вернутися і поринути в унікальну атмосферу, яку створюють місцеві жителі. Швиденько завершуйте свої справи і гайда у мандри.

 

Поселення у номерах зі зручностями (душ, туалет в номері) в Затоці.

Вечеря. Прогулянка до моря.

ДЕНЬ

Сніданок.

Білгород-Дністровська фортеця

Аккерманська фортеця – одна з наймогутніших та найцікавіших фортець Півдня. ЇЇ прекрасно збережені мури, що височіють над темними водами лиману, і нині вражають своєю величчю та неприступністю…

Білгород-Дністровська (інша назва – Аккерманська) фортеця, могутній замок Білого Міста, була збудована на руїнах античного міста Тіра. Своїми кам’яними стінами, що не втратили міцності за пів тисячоліття, вона обіймає більше дев’яти гектарів прекрасних чорноморських берегів. Нині поряд з фортецею можна побачити розкопані археологами залишки цього міста, заснованого наприкінці VI століття до н.е. Античне місто було зруйноване завойовниками, а потім стерте з берегів водами Дністровського лиману. На його місці виникло нове поселення.

Основу фортечного комплексу становить Цитадель – найбільш укріплена частина, збудована ще генуезцями. Раніше вона складалася з чотирьох великих башт, з’єднаних потужним муром. Башти ці мали власні назви: Придвірна (північно-східна), Комендантська (південно-східна), Темниця (південно-західна) та Скарбниця (північно-західна).

Нині башта Скарбниця напівзруйнована, решта ж перебувають практично у відмінному стані. Площа двору цитаделі – 300 квадратних метрів. Тут є багато приміщень та розгалужена мережа підземних ходів. Підземні ходи, на жаль, практично не досліджені. Колись у цитаделі містився комендантський палац.

Крайня південно-східна башта фортеці має дві назви – Овідієва та Дівоча. Перша назва пов’язана із переказами про те, що у Тірі у 8 році деякий час жив опальний римський поет Овідій Назон. На честь нього Дністровський лиман нібито називався Овідієве озеро. А на протилежному березі лиману лежить місто Овідіополь названий на честь Овідія. Але хто так назвав башту у фортеці – невідомо.

Інша назва башти пов’язана із легендою про дуже вродливу, але свавільну і жорстоку дочку молдавського князя Олександра Доброго Тамару. За те що дочка зібрала ватагу розбійників і грабувала околиці та каравани, справедливий батько наказав замурувати дочку у башту живою. Відтоді башта називається Дівоча. Але легенда ця дуже популярна не лише у Білгороді. Наприклад, щось подібне сталося із дочкою засновника Сум Герасима Кондратьєва, але там батько наказав замурувати дочку не в башту, а в стіни церкви.

В Аккерманській фортеці проводились зйомки російського фільму «Повернення мушкетерів, або Скарби кардинала Мазаріні», проводити які дозволили тут у 2009 році. 

17-00 Виїзд додому. 

Вартість: 1550 грн (проїзд, проживання, страхування)

Харчування: 150 грн (1 сніданок/  1 вечеря)

Для дітей до 10 років знижка від вартості туру -10%

Екскурсійні та вхідні квитки оплочуються окремо.

 

Для збірних груп дітей та студентів ціни на поїздки дешевші

(див.рубрику Перелік маршрутів для організованих груп дітей та студентів) 

Деталі уточнюйте за тел.0985594300, 0981050557, 0676998791.Список міток порожній