Збір та виїзд з м.Хмельницького

о 4.00 год від Будинку побуту (зупинка Юність)

 8.00 год – ранкове богослужіння Голосіївська пустинь

Відповідно до православних традицій, пустинню називають чернече поселення, віддалено розташоване від основного монастиря та від місць мешкання мирян. Ось у такому усамотненому місці, на околиці Голосіївського району Києва, розташований скит Києво-Печерської Лаври, відомий як Свято-Покровська Голосіївська пустинь.

Навіть у наші буремні часи тут можна знайти спокій та усамітнення. Не зважаючи на велику кількість людей, які поспішають за благословінням від святих мощей матінки Аліпії, Голосіївська пустинь дихає тишою та спокоєм.

Голосієво можна по праву назвати будинком матінки Аліпії, так як тут вона довгий час трудилася в останні роки життя. На території обителі перебувала її стара келія, де подвижниця щедро приймала численних паломників. Тут же тепер знаходиться і її могилка. У цокольному поверсі монастирського храму покояться і чесні мощі матінки, які очікують офіційної канонізації всією повнотою Православної Церкви. І хоч вони приховані від очей тих, хто молиться, люди в величезній кількості припадають до надгробка, просячи допомоги або дякуючи за вже виконані милості Божі за молитвами.

Щодня до могили черниці Аліпії приходять сотні людей. Кожне 30-е число, а особливо 30 жовтня, в день смерті блаженної, в Голосіївську пустинь приїжджають тисячі шанувальників її пам’яті.

11.00 год –Введенський монастир 

Введенський чоловічий монастир розташований в центральній частині Києва – на Печерську. Введенська громада виникла в 1877 році за клопотанням Матрони Олександрівни Єгорової. У 1901 році громада була перетворена в общежітельний жіночий монастир і відкрита церковно-приходська школа для дівчаток. 23 листопада / 6 грудня 1996 року  парафіяльний храм перетворений у Введенський чоловічий монастир.

Чимало труднощів довелося пережити обителі, тому тут з особливою ретельністю зберігаються місцевошанованих святині. Їх небагато, але вони дуже дорогі парафіянам як свідоцтво вічної сили і фортеці Святої Православної Церкви. Безліч паломників зі всієї України і віддалених куточків православного світу приїжджають в храм, щоб поклонитися мощам черниці Димитри, а також святині монастиря – чудотворній іконі Божої Матері «Призри на смирення», що прославилася чудесним відбитком на склі і численними зціленнями, Тихвінська ікона Божої Матері, яка дивним чином вибирала місце свого перебування в храмі, Володимирська ікона Божої Матері, писана на Афоні, Боголюбська ікона, здавна шанована в цій обителі, а також частки мощей святих угодників.

Тихвинський образ Божої Матері – це перша ікона, придбана громадою після відкриття в 1992 році. Згодом, коли обитель стала упорядковувати, постало питання про місце розміщення цієї ікони. Спочатку її помістили на західній стіні храму. Однак, незважаючи на досить надійне кріплення, ікона зі свого місця зірвалася.

Потім ікону помістили на нове місце, у панахидного столу, і знову ікона зірвалася з кріплення. Те ж саме відбулося, коли переважили її за клирос. І тільки коли помістили на горішнє місце, де вона на маленькому гвоздиці і тоненькою мотузці провисіла без зміни досить тривалий час, всім стало ясно, що Божа Матір сама вибрала місце свого перебування. Для ікони був виконаний спеціальний різьблений кіот у вигляді трону, а вона прикрашена срібною ризою. На грудях у Божої Матері висить панагія, бо свідчить про те, що вона є головною господинею, покровителькою цього святого місця.

13.00 год – Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра

Києво-Печерська Лавра – один з найдавніших монастирів християнського світу, у якому знаходяться знамениті печери з нетлінними мощами святих.

До уваги туристів та паломників – чарівний архітектурний комплекс заповідника, відвідання діючого монастиря, печер, святих джерел із цілющою водицею. Ця святиня має неповторну ауру.

Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра – серце Святої Київської Русі, а нині і самого Києва, рано вранці осяює своїми золотоглавими куполами паломницький шлях. За бажанням можна відвідати ближні та дальні печери, святі джерела біля підніжжя обителі, подихати благодатним повітрям монастиря.

16.00 год – Покровський монастир

Покровський монастир у Києві був заснований великою княгинею Олександрою Петрівною – дружиною брата імператора Олександра ІІ Великого князя Миколи Миколайовича. Отримавши у молоді роки важку фізичну травму, княгиня переїздить до Києва у пошуках зцілення від святинь Печерської Лаври. Після цього, в 1881 році, вона вирішує залишитись у Києві.

У місті вона має намір зайнятись доброчинністю. Підшукавши на Лук’янівці – околиці тодішнього Києва – ділянку землі приблизно 6,5 га, княгиня засновує нову жіночу обитель в ім’я Покрова Пресвятої Богородиці.

Основним призначенням православного монастиря, за волею Олександри Петрівни, було надання притулку бідним жінкам, які бажають присвятити своє життя Богу та ближнім. Велика княгиня планувала утримувати черниць та весь монастирський комплекс власними коштами.

 Сьогодні у Покровському монастирі мешкають приблизно 300 черниць, які поступово, власними силами, відроджують обитель, повертаючи її до колишнього життя.

18.00 год – виїзд в Хмельницький

Вартість поїздки – 550 грн.

Для дітей до 10 років знижка від вартості туру -10%

 Деталі уточнюйте за тел.0985594300,0981050557, 0676998791.

 

 


Введенський монастир, Голосіївська пустинь, День пам’яті матушки Аліпії, КИЇВСЬКІ СВЯТИНі, паломницький шлях, Покровський монастир, святі місця, Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра