Головчинці

Збір та виїзд з м.Хмельницького о 7.00 год від Будинку побуту (зупинка Юність)

Одним з найдавніших православних обійсть Поділля вважається Преображенський жіночий монастир в селі Головчинці. Це діюча святиня, на території якої є паломницький готель і чудотворне Онуфріївське джерело, а в храмі знаходиться образ преподобного Онуфрія Великого.

Свято-Преображенський жіночий монастир має древню історію, яка бере свій початок ще в середньовіччі. В дарчій грамоті, датованій 1540 роком, коли Меджибізькі землі переходили у володіння до Миколи Синявського, є відомості, що монастир вже існував.

Спочатку обитель була чоловічою, а в ХІХ столітті її перетворили на жіночу. З історії монастиря відомо, що до революції тут бував навіть російський імператор Олександр ІІІ. Кажуть, що під час відвідин в одній з келій він побачив людський череп, який захотів забрати з собою, а замість нього поклав 100 рублів.

Протягом півтисячі років монастир пережив усяке: і розквіт, і запустіння. Кілька разів його знищували пожежі, але найбільшої руйнації він зазнав за часів радянської влади, яка перервала життя цієї святині на багато десятиліть.

Той, хто хоч раз побував у монастирі в Головчинцях, погодиться: це місце справді унікальне. Тиха обитель з древньою історією, розташована на самісінькому березі Південного Бугу, відома серед паломників ще й своєю святинею – саме тут знаходиться джерело преподобного Онуфрія, до якого щороку приходять тисячі паломників в пошуках зцілення.

В обителі збудовано купальні: одна – літня відкрита, інша – закрита, де можна зануритися в цілющу воду і в холод, а також каплицю біля Джерела преподобного Онуфрія Великого, який за переказами є покровителем обителі.

Вартість поїздки – 140 грн 

Для дітей до 10 років знижка від вартості туру -10%

Телефони для довідок та запису 0985594300, 0981050557, 0676998791.Головчинці, Онуфріївське джерело, Преображенський жіночий монастир, святині