Збір та виїзд з м.Хмельницького від Будинку побуту

о 6.00 год  (зупинка Юність)

Що може бути більш захоплюючим, ніж  подорож до замку, історії про князів та королів і світлини  під столітніми мурами? Така пригода видається дуже доступною, адже замків в Тернопільській області збереглося найбільше.

Збаразький замок

Збаразький замок спорудили брати Єжи та Кшиштоф  Збаразькі. Він виконаний в стилі раннього ренесансу. Замок повинен був стати найпотужнішою фортифікаційною спорудою. Він захищений зі всіх сторін зовнішніми і внутрішніми спорудами, та також водяним ровом.  З іншої сторони замок оточував Чорний ліс і тягнувся до Луб’янок.

Однак, брати не залишили після себе спадкоємців і в 1631 році замком заволодів їхній племінник Януш Вишневецький. Не дарма палац укріплювали і готували до потужних боїв, так як в 1649 роі він став епіцентром супротиву війська Хмельницького і поляка Яреми Вишневецького. Бій тривав 42 дні, в результаті чого, Збаразький замок вдалося відстояти.

В палаці знаходиться галерея з портретами всіх історичних персон, які мали пряме чи непряме до нього відношення: в колекції більше 50 картин, розглядаючи які, мимоволі поринаєш в минуле. А  на другому поверсі знаходяться два суміжних зали, в яких представлені раритетні експонати. Так, в першому знаходяться рукописні книги та релігійні скульптури 17-19 століттів. В другому залі не менш цікава експозиція: народні костюми, рушники, вишиванки і предмети одягу священнослужителів тих часів.

Вишнівецький палац

Це яскравий представник класицизму з вкрапленням раннього французького ренесансу. Сам палац спорудив Михайло Сервацій – один із останніх польських шляхтичів тих часів.

В комплекс палацу входять декілька об’єктів, включаючи укріплення та дзвіниця. При відвідуванні першого поверху моментально зачаровує дзеркальний зал завдовжки 80 метрів з керамічним декором та малюнками на стінах. Навколо замку розташовуються широкі сади, а далі за ними – річка. Замок вважався найбагатшим і виділився серед інших на Волині.

Кременецький замок

Результат пошуку зображень за запитом "замки тернопільщини кременецький"

Кременецький замок – оборонна споруда на горі Бона, яке підноситься над містом Кременець на висоті 397 метрів над рівнем моря. Це місце відоме в Україні як неприступна стіна: в 1240 році його намагався взяти Хан Батий, однак замок витримав річну облогу, в 1254 не піддався воєводі Золотої Орди Куремсі.

На початку 20 століття замок хотіли розібрати, а камінь використовувати для будівництва доріг. На щастя, це не було реалізовано. Зараз від замку залишилися лише значна частина стін із залишками бійниць, два яруси надбрамної вежі, а також сліди від колодязя.

Білокриниця. Замок-палац.

 Неподалік від міста Кременець, в селі Білокриниця, в стороні від головної дороги, що пролягає селом, знаходиться замок-палац XIX століття. Але історія замку почалася набагато раніше, ще у XVIстолітті, коли власники навколишніх земель Збаразькі, спорудили на цьому місці мурований оборонний замок.

Тридцять років після 1808 замок стояв пусткою. Та в середині XIX століття Олександр Колонна-Чосновський  споруджує на території старої фортеці палац в готичному англійському стилі з елементами ренесансу. Під час будівництва до новобудови були залучені і залишки мурів лівого крила старого замку, які збереглися в пристойному вигляді. Це був невеликий палац, зовсім не схожий на замок, що був раніше. В готичному стилі було споруджено башту у чотири яруси з зубцями та декоративними баштами по кутах, та житлові приміщення на двох рівнях. Головний фронтон палацу трохи виступав вперед та в завершенні мав дві невеликі круглі вежі, вхідні двері та вікна фронтону були завершені красивими арками.

 

Вартість поїздки – 420 грн (проїзд, страхування) 

Окремо оплочується екскурсійний збір та вхідні квитки в музеї.

Для збірних груп дітей та студентів ціни на поїздки дешевші

(див.рубрику Перелік маршрутів для організованих груп дітей та студентів)

Деталі уточнюйте за тел.0985594300, 0676998791, 0981050557.

Телефонуйте, записуйтесь та мандруйте разом з нами!!!Білокриницький палац, Білокриниця, Вишнівець, Вишнівецький палац, замки, Замок-палац., Збараж, Збаразький замок, Кременець, Кременецький замок, Тернопіль