Головчинці

Збір та виїзд з м.Хмельницького о 7.00 год від Будинку побуту (зупинка Юність)

Дати виїздів дивіться в «Графіки виїздів по святих місцях»

Картинки по запросу жіночий монастир головчинці

Одним з найдавніших православних обійсть Поділля вважається Преображенський жіночий монастир в селі Головчинці. Це діюча святиня, на території якої є паломницький готель і чудотворне Онуфріївське джерело, а в храмі знаходиться образ преподобного Онуфрія Великого.

Свято-Преображенський жіночий монастир має древню історію, яка бере свій початок ще в середньовіччі. В дарчій грамоті, датованій 1540 роком, коли Меджибізькі землі переходили у володіння до Миколи Синявського, є відомості, що монастир вже існував.

Картинки по запросу жіночий монастир головчинці

Спочатку обитель була чоловічою, а в ХІХ столітті її перетворили на жіночу. З історії монастиря відомо, що до революції тут бував навіть російський імператор Олександр ІІІ. Кажуть, що під час відвідин в одній з келій він побачив людський череп, який захотів забрати з собою, а замість нього поклав 100 рублів.

Протягом півтисячі років монастир пережив усяке: і розквіт, і запустіння. Кілька разів його знищували пожежі, але найбільшої руйнації він зазнав за часів радянської влади, яка перервала життя цієї святині на багато десятиліть.

Картинки по запросу жіночий монастир головчинці

Той, хто хоч раз побував у монастирі в Головчинцях, погодиться: це місце справді унікальне. Тиха обитель з древньою історією, розташована на самісінькому березі Південного Бугу, відома серед паломників ще й своєю святинею – саме тут знаходиться джерело преподобного Онуфрія, до якого щороку приходять тисячі паломників в пошуках зцілення.

Картинки по запросу жіночий монастир головчинці

В обителі збудовано купальні: одна – літня відкрита, інша – закрита, де можна зануритися в цілющу воду і в холод, а також каплицю біля Джерела преподобного Онуфрія Великого, який за переказами є покровителем обителі.

Похожее изображение

Вартість поїздки – 140 грн 

Телефони для довідок та запису 0985594300, 0981050557, 0676998791.Головчинці, Онуфріївське джерело, Преображенський жіночий монастир, святині