Збір та виїзд з м.Хмельницького о 7.00 год від Будинку побуту (зупинка Юність)

10.00 год – приїзд у село Кривче Тернопільської обл.

10.00  – 12.00 год  – екскурсія з екскурсоводом по Кришталевій печері. Сувенірний ринок.

Кришталева печера – це вимита 20 мільйонів років тому підземними водами гіпсова система ходів, що має безліч розгалужень і загальну протяжність 23 км, з яких на екскурсійний маршрут доводиться близько 2,5 км.Протягом всього маршруту туристів супроводжують всюди звисаючі кристали, багато хто має свою назву: змія, буйвол, рука та інші. Головною визначною пам’яткою Кришталевої печери є Кришталевий коридор, в якому на стінах різнобарвним килимом висять гіпсові кристали: рожеві, бежеві, бурштинові, кремові. Від цього кам’яного квітника неможливо відірвати погляд.

Ще у Кривче є старовинний замок…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У більшості джерел дата побудови замку – 1639 рік.  Замок мав майже квадратну форму з баштами по кутах. З західного боку була влаштована в’їзна брама.

12.00-12.30 год – обід на природі.

12.30 -13.00 год – переїзд у село Більче Золоте.

Перша документальна згадка про Більче відноситься до 1482 року. Люди тут жили здавна. Поблизу села виявлено найстаріше на Тернопіллі поселення середнього палеоліту, що має вік близько 50 тисяч років. На території сільради знайдено два поселення трипільської культури (одне з них – в печері Вертеба), скіфські поховання, поселення черняхівської і голіградської культур і, нарешті, залишки давньоруського городища, яке було оточене валами і ровами. Саме поблизу нього у XV столітті неподалік річки Серет виникло поселення із назвою Більче. Є у селі залишки замку часів 17 століття.

За часів Потоцьких  із середини 17 століття у Більчому було розбито парк, залишки якого збереглися до наших днів.

У 19 столітті зведений в парку костел-усипальниця, який і сьогодні є головною окрасою села.

Друга культова споруда знаходиться у самому центрі села. Мурована церква Св. Михаїла з’явилася у 1871 році і , була частково зведена із замкового каміння.

 

13.00 14.30 год – екскурсія у супроводі   екскурсовода до Гіпсової печери.

Спелеологів та любителів археології до Більчого-Золотого манить одна з найбільших в Європі гіпсових печер – Вертеба, яка знаходиться неподалік від його північно-східної околиці. Вперше печеру виявлено у 1708 році, але згодом засипано. Вдруге її відкрили у 1820 році. Довжина підземних ходів печери складає 7820 метрів. В них ще у ХІХ столітті знайдено багато зразків прадавньої культури (як виявилося пізніше – трипільської). Це – понад 300 цілих посудин, більш як 35 тисяч глиняних і керамічних фрагментів, майже 120 людських фігурок, 200 знарядь із кісток та рогів, 300 виробів з кісток і каменю. Нажаль, більшість цього всього осіло в музеях Кракова, Варшави та Відня. Дещо зберігається у Борщові, Львові та Тернополі.

 

15.00 год – виїзд додому.

Вартість поїздки -350 грн (проїзд, страхування)

Для збірних груп дітей та студентів ціни на поїздки дешевші

(див.рубрику Перелік маршрутів для організованих груп дітей та студентів) 

Телефони для довідок  0985594300, 0981050557, 0676998791.

 

Екскурсійний збір та вхідні  квитки оплочуються окремо.

Кривче

Кришталева печера
дитячий
дорослий
Вхідні
20 грн
25 грн

Більче Золоте

Гіпсова печера Вертеба
дитячий
дорослий
Вхідні
20 грн
25 грн

       *Ціни вказані на 01.03.18

 Більче Золоте, Вихідні 2016, Гіпсова печера, ЕКО-ТУР, Еко-тур Лопатюк, замки, корпоратив, Кривче, кРИШТАЛЕВА ПЕЧЕРА, куди поїхати на вихідні, пасажирські перевезення, Печери Тернопільщини, поїздки, поїздки для школярів, романтична подорож, студентські поїздки, Тернопіль, Трипільська культура, туристичні фірми Хмельницького, турфірми Хмельницького