КАРПАТИ 2 ДНІ ▬ щотижня (СБ-НД) з 24.11.18!

1 День

6.00 год виїзд з м. Хмельницького від Будинку побуту, зупинка Юність.

Коломия. Музей Писанки

Коломия – одне з найцікавіших і найзатишніших міст у Західній Україні. Ходити вулицями міста дуже приємно і цікаво, тому що тут збереглася неабияка кількість цінних зразків архітектури австрійського періоду.

Але скільки б не було цікавих старовинних будівель у Коломиї, все одно візиткою її є гігантське яйце, під яке замаскований музей «Писанка».  

Музей збудовано в 2000 році в м.Коломия. Центральна частина музею має форму писанки. Це єдиний у світі музей писанкового розпису…

Унікальність музею не лише в тому, що його виконано у формі яйця, висота якого становить 14 метрів, діаметр — 10. Приміщення виготовлене повністю з кольорового скла, загальна площа вітражу становить понад 600 квадратних метрів. До речі, воно не має даху! Зовнішнє оздоблення виконано у тривимірному просторі.

Зараз музей володіє колекцією понад 6000 писанок, представлених з переважної більшості областей України (Тернопільської, Львівської, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Одеської), а також з Пакистану, Шрі-Ланки, Білорусі, Польщі, Чехії, Швеції, США, Канади, Франції, та Індії. Деякі експонати були виготовлені ще на межі ХІХ-ХХ століть.

с.Шешори. Водоспад Гук

Це водоспад на річці Пістинька, у межах села Шешори. 

 

Переїзд до містечка Пістинь, де гостинно відкрито будиночок  “Маєток Святого Миколая”.

  Маєток Святого Миколая 

Це є той унікальний куточок мальовничих Українських Карпатах, де посеред зимових засніжених Покутсько-буковинських гір та невеличких дерев’яних гуцульських садиб живе і творить свої добрі справи такий же справжнісінький Миколай Чудотворець. Святий Миколай невтомно працює в своєму обійсті цілісінький рік: приймає кореспонденцію, відписує дітям і дорослим на листи, рахує добрі та збитошні вчинки всіх українських дітей, і, на сам кінець – добрих півроку напаковує свої скриньки та сховки, мішки та горшки, кишені та комини різноманітними подарунками!

 Ознайомитися з його житлом може кожен охочий малюк, котрий добре себе поводив протягом року. У будинку Миколая в Пістині працює пошта Чудотворця, якому надходять листи від дітвори з усіх куточків України (уже одержано більше десяти тисяч листів). Діти можуть написати листа з бажаннями чи скаргами. Вони лишають тут свої малюнки та інші витвори, а з собою беруть чудовий настрій. На кожен з них він дає відповідь за допомогою своїх помічників.

У садибі Святого Миколая, збудованій в традиційному карпатському дерев’яному стилі. Окрім кімнат, де, власне, Святий Миколай проводить майже увесь свій вільний час, тут можна відвідати безліч майстер-класів та навчитися різьбити із дерева, робити новорічні іграшки і т.д. Саме тут можна нарешті доторкнутися до казки. Ви можете сходити на виставку новорічних ялинкових прикрас, повчитись створювати красу на майстер-класах, та, звичайно, зустрітись із самим Миколаєм.

19 грудня він виїжджає з маєтку на санях та дарує слухняним діткам подарунки. Садиба відкрита не лише в зимовий сезон, а й цілорічно. По території маєтку розташовані скульптури звірів з дерева та символічне вогнище дванадцяти чеснот.

Поселення в затишних гуцульських котеджах.

Вечеря.

2 День

Сніданок.

м. Косів

  • Можливість покататись на конях (за попереднім замовленням). Фотопауза на фоні гірських краєвидів.

  • ліжникарство (виготовлення речей з овечої шерсті)

Ліжники — ткані вироби з овечої вовни, зазвичай із візерунком, які мають пухнастий ворс з одного або двох боків. Їх ще називають гуцульськими ковдрами. Ліжники поширені в побуті: ними накривають ліжка, лави, вкриваються взимку. Ліжники — це тепло, гарно і корисно. Вони зроблені з натуральної вовни, тому можуть трохи «кусатися». Не варто цього боятися, адже такий природній масаж стимулює кровообіг і покращує самопочуття. Бажаючі можуть спробувати власноруч ткати ліжники, малювати для них візерунки.

  • форельне господарство (вилов форелі, яку Вам зразу приготують)

Незважаючи на те, Ви професійний рибалка чи вперше взяли в руки вудку, процес риболовлі однаково захоплює всіх. Вам видадуть персональну вудку  та розкажуть як краще ловити. В окремому басейні форелі стільки, що без улову не залишається практично ніхто.

м. Косів – це місто ще називають «Ворота Карпат», а також столицею декоративно-ужиткового мистецтва України

  • майстри кераміки (демонстрація та майстер-клас з виготовлення гуцульського посуду)

 Околиці Косова багаті на глину. Тож гончарство тут розвивалось з давніх часів. Виробляли горщики, глечики, миски, горнятка — весь необхідний домашній посуд. 

 

  • сувенірний ринок

Хто б не хотів привезти на згадку про Карпати приємний сувенір? Різьблений кухоль, теплі в’язані шкарпетки з вовни, глиняний сервіз ручної роботи, традиційну вишиванку чи навіть теплий ліжник — все, чим тільки багата Гуцульщина, можна придбати у місцевих майстрів! 

 

Більшість з того, що ви побачите тут – вироби ручної роботи, за кожним з яких стоїть вікова історія збереження традицій виготовлення.

 

17.00 Виїзд додому

Вартість 950грн. – проїзд, проживання, страхування (+150грн.2-х р. харчування)

Для збірних груп дітей та студентів ціни на поїздки дешевші

(див.рубрику Перелік маршрутів для організованих груп дітей та студентів

Телефонуйте, пишіть, заходьте!

Деталі уточнюйте за тел.0985594300,

0981050557, 0676998791.

 Приєднуйтесь до групи ЕКО-ТУР у ФЕЙСБУЦІ!

 

 Список міток порожній
×

Приєднутйесь до нас на Facebook та стежте за нашими новинами!