КАРПАТИ 2 ДНІ ▬ щотижня (СБ-НД) з 24.11.18!

Взимку є чимало свят, на які чекають і дорослі, і діти. І цей святковий період починається з визначного грудневого дня – Дня Святого Миколая, коли діти згадують усі свої добрі та погані вчинки, одержують солодощі та замовляють подарунки під ялинку. Вони згадують свої мрії та бажання, неодмінно записують їх до паперового листа, перевіряючи кожне слово, щоб Дідусь не помітив помилки і не подумав чогось поганого… А він не подумає, ми ж з вами точно знаємо!  Миколай відомий своїми добрими справами і служінням Богу. Це один з перших святих, який популяризував благодійність.

1 День

6.00 год виїзд з м. Хмельницького від Будинку побуту, зупинка Юність.

Чернівецький скансен – музей під відкритим небом

Зима – чудова пора, щоб завітати в одне із старовинних українських сіл, де все виглядає так, як двісті років тому. Це скансени – живі музеї просто неба. 

На околиці міста розташований Чернівецький обласний музей архітектури та побуту. На території скансену відтворено всі особливості краю, перевезені буковинські поселення 19 – початку 20 століття. Ви зможете тут подивитися на церкву, кузню, корчму і не тільки.

Вишукана різьба по дереву, унікальний старовинний посуд та надзвичайне барвисте вбрання буковинців. Старовинні вітряки, корчма та кузня. Садиби бідняка, середняка та заможного селянина. Ви здивуєтесь, коли побачите дерев’яний ключ та замок — та ще й отвір для руки, щоб той замок відмикати знадвору!

Серед мальовничої природи з різноманітним ландшафтом відтворена еволюція житла та побуту народів, що населяли Буковину. Сьогодні тут представлено 35 громадських та господарських споруд, це церква, дзвіниця, кузня, корчма, млини-вітряки і житлові будинки. Внутрішнє оздоблення будівель зберегло свій первісний вигляд, тут представлені предмети побуту селян, національний одяг і прикраси, вишивки, килими та багато іншого.
 

Прогулянка містом Чернівці.

Чернівецький університет

Першим місцем, яке необхідно відвідати в Чернівцях, є, безсумнівно, архітектурний шедевр – резиденція митрополитів Буковини та Далмації. Над її будівництвом трудилися найкращі віденські, чеські, буковинські майстри. Головним архітектором проекту став чех – Йозеф Главка. На сьогодні колишня резиденція використовується як головний корпус Чернівецького національного університету. Будівля стала впізнавана, часто з’являється у кінострічках. Кожен, хто побуває у місті, повинен її відвідати.
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича — один із найстаріших класичних університетів в Україні. В цьому університеті, до слова, знімали чималу частину українського містичного трилеру “Тіні незабутих предків”. Всередині збереглися розкішні автентичні інтер’єри. Таке враження, що навіть лави та парти для студентів, залишились ще від часів побудови. 

Поселення в затишних гуцульських котеджах.

Вечеря.

2 День

м. Косів 

Це місто ще називають «Ворота Карпат», а також столицею декоративно-ужиткового мистецтва України

  • майстри кераміки (демонстрація та майстер-клас з виготовлення гуцульського посуду)

 Околиці Косова багаті на глину. Тож гончарство тут розвивалось з давніх часів. Виробляли горщики, глечики, миски, горнятка — весь необхідний домашній посуд. 

Переїзд до містечка Пістинь, де гостинно відкрито будиночок  “Маєток Святого Миколая”.

  Маєток Святого Миколая 

У мальовничому куточку Карпат мешкає справжнісінький Святий Миколай. Ознайомитися з його житлом може кожен охочий малюк, котрий добре себе поводив протягом року. У будинку Миколая в Пістині працює пошта Чудотворця, якому надходять листи від дітвори з усіх куточків України (уже одержано більше десяти тисяч листів). Діти можуть написати листа з бажаннями чи скаргами. Вони лишають тут свої малюнки та інші витвори, а з собою беруть чудовий настрій. На кожен з них він дає відповідь за допомогою своїх помічників.

У садибі Святого Миколая, збудованій в традиційному карпатському дерев’яному стилі. Окрім кімнат, де, власне, Святий Миколай проводить майже увесь свій вільний час, тут можна відвідати безліч майстер-класів та навчитися різьбити із дерева, робити новорічні іграшки і т.д. Саме тут можна нарешті доторкнутися до казки. Ви можете сходити на виставку новорічних ялинкових прикрас, повчитись створювати красу на майстер-класах, та, звичайно, зустрітись із самим Миколаєм.

19 грудня він виїжджає з маєтку на санях та дарує слухняним діткам подарунки. Садиба відкрита не лише в зимовий сезон, а й цілорічно. По території маєтку розташовані скульптури звірів з дерева та символічне вогнище дванадцяти чеснот.

с.Шешори. Водоспад Гук

Це водоспад на річці Пістинька, у межах села Шешори. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Коломия. Музей Писанки

Музей збудовано в 2000 році в м.Коломия. Центральна частина музею має форму писанки. Це єдиний у світі музей писанкового розпису…

Унікальність Музею не лише в тому, що його виконано у формі яйця, висота якого становить 14 метрів, діаметр — 10. Приміщення виготовлене повністю з кольорового скла, загальна площа вітражу становить понад 600 квадратних метрів. До речі, воно не має даху! Зовнішнє оздоблення виконано у тривимірному просторі.

Зараз музей володіє колекцією понад 6000 писанок, представлених з переважної більшості областей України (Тернопільської, Львівської, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Одеської), а також з Пакистану, Шрі-Ланки, Білорусі, Польщі, Чехії, Швеції, США, Канади, Франції, та Індії. Деякі експонати були виготовлені ще на межі ХІХ-ХХ століть.

17.00 Виїзд додому

Вартість 950грн. – проїзд, проживання, страхування (+150грн.2-х р. харчування)

Для збірних груп дітей та студентів ціни на поїздки дешевші

(див.рубрику Перелік маршрутів для організованих груп дітей та студентів

Телефонуйте, пишіть, заходьте!

Деталі уточнюйте за тел.0985594300,

0981050557, 0676998791.

 Приєднуйтесь до групи ЕКО-ТУР у ФЕЙСБУЦІ!

 19 грудня, вишиванки. святий Миколай. Маєток Святого Миколая. Музей писанки. Криворівня, День Святого Миколая, діти, Святий Миколай, свято, турфірми Хмельницького
×

Приєднутйесь до нас на Facebook та стежте за нашими новинами!