Збір та виїзд з м.Хмельницького від Будинку побуту

о 3.00 год  (зупинка Юність)

1 ДЕНЬ

Лінія Арпада

Пов’язане зображення

Лінії Арпада – це історико-військовий музей, у якому представлена унікальна колекція військового спорядження часів Другої світової війни. Крім того, відновлені справжні бункери того часу, які відкриті для відвідувачів. На сьогодні відтворені чотири бункери, фундаменти, стіни і перекриття яких збереглися.

Пов’язане зображення             Пов’язане зображення

Лінію Арпада Угорщина почала будувати 1940 р. для захисту від наступаючих радянських військ. Природний рельєф Карпат дозволяв будувати такі військові укріплення, з яких артилерійським вогнем можна було зупинити рух противника. З цією метою у Колочаві звели близько тридцяти залізобетонних бункерів. Від вогневих точок до бункерів тягнулись укріплені земляні траншеї. У них були прокладені лінії телефонного зв’язку, вогневі точки обладнали автоматичною стрілецькою зброєю, мінометами, гранатами і легкими протитанковими гарматами. Також річка Теребля у декількох місцях була перегороджена кількома рядами бетонних пірамід. Деякі з них збереглися досі у первісному вигляді. Багато бетонних пірамід реставратори Лінії Арпада зібрали по Тереблі та склали в початковому вигляді. Вони стали частиною музею. Протяжність Лінії Арпада по Закарпаттю — майже 600 км. Боїв тут так і не було. Червона Армія дізналася про оборонну систему й атакувала в іншому місці. Тікаючи, угорці підривали бункери.

 

Замок Шенборна

       Витончений силует палацу Шенборна зі стрункими готичними вежами в урочищі Берегвар виринає посеред смарагдового лісу, немов казковий міраж. Елегантна неоренесансна споруда, зведена поблизу селища Карпати Мукачівського району Закарпатської області, виглядає, немов шляхетна панянка, яка заблукала серед диких карпатських лісів. Палацу притаманна якась відчуженість від всього земного всупереч цілком тривіальному призначенню – вже більше 60 років в ньому розміщується центральний корпус санаторію «Карпати».  Замок Шенборна, який побудований в романтичному стилі у 1890 році, поєднуючи романські та готичні мотиви. Оригінальність замку в тому, що він має 365 вікон (кількість днів у році), 52 кімнати (кількість тижнів у році), і 12 входів (місяців у році)…Саме у цьому замку знято багато художніх фільмів, зокрема і «Снігова королева»

Результат пошуку зображень за запитом "Замок Шенборна"

Замок Сент Міклош (Чинадієво)

Екскурсія до замку кохання, замку-музею Сент-Міклош , пам’ятки архітектури ХІV  — XIX.  Ззовні – це сувора неприступна двоповерхова фортеця, датована XIV ст. Однак, вона має і романтичну складову, адже саме замок Сент-Міклош називають замком кохання.

Найцікавішою постаттю серед його господарів була незвичайної краси жінка Ілона Зріні, про яку писали, що шкіра її обличчя – як пелюстки троянд… Саме тут Ілона зустрічалася зі своїм коханим – молодим графом, вождем куруців Імре Текелі. Ані різниця у віці (Імре був молодшим за Ілону на 14 років), ані політичні конфлікти не стали на заваді почуттям. Тут відбувалися побачення, тут кипіла пристрасть, тут приймають туристів і в наші дні та розповідають про колишню славу. Загадавши бажання у кімнаті, де була спальня Ілони, будьте певні – особисте життя неодмінно налагодиться!

 

Поселення в колоритних котеджах. Ситна вечеря.

 

2 ДЕНЬ

Смачний сніданок.

  Замок Паланок

Замок Паланок – перлина Мукачево, унікальний зразок середньовічної архітектури XIV—XVII століть з поєднанням різних стилів. За переказами,гора, на якій стоїть замок, насипана руками народу, що терпів важку працю та муки, навколо замку був викопаний водяний рів, укріплений дубовим частоколом – паланком. Від нього і походить сучасна назва замку. До розбудови замку доклався кожний з його власників. Та наймасштабніші зміни вніс подільський князь Федір Коріятович, перетворивши його на свою резиденцію. Криниця, глибиною 85 метрів, яку протягом кількох років копали на замковому подвір’ї стала незбагненним дивом того часу, адже щоб дістатися води, слід було прокопати всю вулканічну гору (!) Тому й легенди запевняють, що без допомоги потойбічних сил тут не обійшлося.

Берегово

Термальні басейни

У мальовничому куточку Закарпаття розташувалося місто Берегово. Це місто прославилось унікальними термальними лікувальними водами високої мінералізації (аналоги відповідної води є тільки в чотирьох куточках світу – Сахалін, Нова Зеландія, Ісландія і на Берегівщині) За часів Радянського Союзу на території Берегівського родовища термальних вод були розроблені і досліджені кілька свердловин .
Нещодавно на одну з цих свердловин Товариство «Жайворонок-Пачірта» отримало спеціальний дозвіл на користування надрами та побудувало оздоровчий басейн закритого типу європейського рівня.

Пов’язане зображення

Над басейном, на другому поверсі, знаходиться затишне кафе, де можна випити запашну каву, гарячі і прохолодні напої  в перерві між купанням.

Пов’язане зображенняПов’язане зображення

 

Дегустація вишуканих закарпатських вин.

Результат пошуку зображень за запитом "Берегово дегустація вин"

Смачна колоритна вечеря.

Вільний час.

3 ДЕНЬ

 Ситний сніданок.

 Ужгородський замок

 Найціннішим експонатом Закарпатського краєзнавчого музею безсумнівно є Ужгородський замок , який є найдревнішою і найціннішою історико-архітектурною будовою міста Ужгорода. У кінці ХІІІ – початку ХІV століття Ужгородський замок значно укріплюється, розпочинається будівництво кам’яної фортеці. Можливо, саме тоді на подвір´ї Ужгородського замку збудовано церкву, фундамент якої можна побачити і зараз. Принаймні, від 1284 року зберігся документ, що згадує священика цього храму Штефана. Згодом, у 1646 році у цій церкві було прийнято Ужгородську унію, а у 1996 році у замку відбулися великі урочистості з нагоди ювілею унії. У палаці нараховується понад 40 приміщень. Найбільший зал замку, так званий рицарський, що міститься на другому поверсі, було перетворено на внутрішню каплицю. У 1857 році її розписав Фердинанд Видра. Приблизно тоді ж сусідні зали оздоблено ліпкою, розписом, сусальним золотом. Зараз цей декор вже частково відновлено.

На південному схилі Замкової гори, під стінами величного Ужгородського замку на площі 5,5 га розташований один з перших в Україні Закарпатський музей народної архітектури та побуту, побудований в 1970 р. в місці, яке називали “Відьмина яма” і де раніше спалювали тих, кого звинувачували у чаклунстві.
Жителі міста називають музей просто “село”.
Експозиція ужгородського скансену налічує 12 хат, гражду, корчму, водяний млин, ступу-сукновальню, кузню, церкву, дзвіницю, каплицю, школу, а загалом – понад 14 тисяч експонатів.
Відвідувачі можуть ознайомитися зі зразками житла і садиб закарпатців низовинних районів – долинян, а на пагорбі – горян (лемків, бойків та гуцулів), а також типовою угорською та румунською архітектурою.

 

Результат пошуку зображень за запитом "ужгород старе село"

Прогулянка старовинним містом Ужгород

Результат пошуку зображень за запитом "ужгород"

Виїзд додому.

 

Вартість поїздки —              грн

(проїзд, проживання, страхування, дворазове харчування)

Вхідні квитки оплочуються окремо.

Для збірних груп дітей та студентів ціни на поїздки дешевші

(див.рубрику Перелік маршрутів для організованих груп дітей та студентів), уточнюйте за тел.0985594300, 0676998791.

Забираємо бажаючих подорожуючих із Ярмолинців, Дунаївців, Кам’янця-Подільського.

Телефонуйте, записуйтесь та мандруйте разом з нами!!!

 Берегово, Буковель, Вихідні, вихідні в Карпатах, вихідні в квітні, дегустація вин, дитячі поїздки, Еко-тур Лопатюк, екскурсії, Закарпаття, замки Закарпаття, замок Сент Міклош, замок Шенборна, Карпати, куди поїхати на вихідні, Лопатюк, Манявський скит, Мукачево, пасажирські перевезення, поїздки для школярів, полонина, романтична подорож, сакура, студентські поїздки, Термальні басейни, туристичні фірми Хмельницького, турфірми Хмельницького, Ужгород, Ужгородський замок, цвітіння сакури в Ужгороді, Чинадієво